Zpravodajství Ostrava

Český šampionát v biketrialu hostila Velká Bystřice

Velikost textu:

Velká Bystřice - V plném proudu je mistrovství České republiky v biketrialu. Ke svému třetímu dílu se šampionát přesunul do tradičního dějiště trialových závodů, Velké Bystřice u Olomouce.

Medaile pro nejúspěšnější
Medaile pro nejúspěšnější
Otevřít galerii
 • Medaile pro nejúspěšnější zdroj: http://www.biketrial-olomouc.cz/ https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/default.jpg
 • Foto ze závodu zdroj: http://www.biketrial-olomouc.cz/ https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/default.jpg

Biketrialisty ve Velké Bystřici tentokrát čekala hodně těžká zkouška. Na mokrém podkladu dlouhých a náročných přírodních sekcí mnohdy ztroskotali i jezdci z úplného čela aktuálního pořadí šampionátu. Chyb se nevyvaroval ani hlavní favorit, kterým byl při neúčasti obhájce titulu Václava Koláře, dvacetiletý David Herka. V průběhu závodu nasbíral třicet pět trestných bodů. Přesto vyhrál o patnáct bodů před druhým Martinem Kakáčem.

přehrát video
Reportáž Miloše Korhoně

Radost pořadatelům závodu udělal domácí Matěj Popelka. Patnáctiletý jezdec vyhrál kategorii juniorů a zatím ovládl všechny tři dosud odjeté mistrovské závody.

Zdroj: ČTO

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.