pátek 26. srpna 2016 Luděk

Krátce

• 18:58 Po zemětřesení v Itálii se neuskuteční atletický mítink v Rieti
    V důsledku zemětřesení ve střední Itálii byl zrušen tradiční atletický mítink v Rieti. Závody druhé nejvyšší kategorie IAAF World Challenge se měly uskutečnit 11. září, pořadatelé se ale po středeční tragické události, jež si vyžádala nejméně 267 lidských životů, dohodli se starostou města Simonem Petrangelim na jejich odvolání.
  • 17:55 Brankář Sirigu bude z PSG hostovat v Seville
    Fotbalový brankář Salvatore Sirigu odchází po pěti letech z Paris Saint-Germain. Sedmnáctinásobný italský reprezentant bude v tomto ročníku hostovat v Seville a trojnásobný vítěz Evropské ligy bude mít po sezoně opci na jeho koupi.
  • 17:47 Skifař Plocek získal bronz na veslařském MS do 23 let
    Skifař Michal Plocek obsadil třetí místo na mistrovství světa veslařů do 23 let v Rotterdamu. Český reprezentant, který před dvěma lety tuto kategorii ovládl, nestačil v dnešním finále na vítězného Tima Oleho Naskeho z Německa a stříbrného Poláka Natana Wegrzyckého-Szymczyka.
  • 16:43 V nominaci Švédska na Světový pohár nahradil Lehnera Enroth
    Brankář Robin Lehner z Buffala vypadl kvůli zranění z nominace hokejistů Švédska na Světový pohár v Torontu. Jeho místo zaujal Jhonas Enroth z Toronta. Kouč Švédska Rikard Grönborg musel sáhnout už ke třetí změně oproti původnímu kádru. Nejdříve byl místo útočníka Alexandera Steena ze St. Louis doplněn Rickard Rakell z Anaheimu a jeho klubový spoluhráč Hampus Lindholm nahradil Niklase Kronwalla z Detroitu.
  • 16:40 Běloruský vzpěrač Čadovič nesmí závodit kvůli manipulaci s močí
    Běloruský vzpěrač Stanislav Čadovič má od mezinárodní federace IWF zastavenou činnost kvůli manipulaci se vzorky moči. Vicemistrovi Evropy v kategorii do 62 kg z roku 2014 hrozí čtyřletý distanc.
  • 16:38 Tréninky ve Spa ovládl Verstappen, Hamilton dvakrát měnil motor
    Nizozemský mladík Max Verstappen byl nejrychlejším pilotem úvodního tréninkového dne před Velkou cenou Belgie formule 1. Na špici pořadí se osmnáctiletý pilot vyhoupl v odpoledních jízdách, za ním následoval jeho týmový kolega z Red Bullu Daniel Ricciardo z Austrálie. Třetí nejlepší čas dne zajel při dopoledním tréninku Nico Rosberg z Německa z favorizovaného týmu Mercedes.

Každý den v 19:50

Branky, Body, Vteřiny

Zpravodajská relace ze sportovního prostředí. Na ČT1 a ČT24 od 19:50. Uvádí Vojta Bernatský, Barbora Černošková, Petr Vichnar či Honza Smetana.