Zpravodajství Brno

Tango porazilo Teplice i bez Seidlera

Brno - Už na čtvrté místo vystoupali po pěti odehraných kolech futsalisté brněnského Tanga. K bodovému dotažení na třetí Teplice jim výrazně pomohla právě výhra 3:1 ve vzájemném zápase.

Hráči brněnského Tanga si v Chance futsal lize vedou solidně
  • Loňský semifinalista nejvyšší soutěže nasbíral v pěti kolech zatím deset bodů zdroj: ČT Brno https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/default.jpg
  • Do utkání nezásahl Michal Seidler, který pykal na lavičce za červenou kartu proti Chrudimi zdroj: ČT Brno https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/default.jpg

Nejlepší brněnský střelec Michal Seidler tentokrát na utkání dorazil jen v civilu. Pykat totiž musel za vyloučení ze zápasu s Chrudimí a brněnská útočná síla tak byla na papíře výrazně oslabena.

Dlouho to vypadalo, že jeho přesné střely budou Brnu scházet i na hřišti. Uklidnění do řad jihomoravského týmu přinesla až nápaditá akce, kdy brankář Kubíček poslal svůj výkop až na hlavu Havla, ze které míč putoval do brány překvapených Teplic.

Rozhovor s Václavem Kubíčkem a Marianem Berkym

Devět minut po začátku druhé půle už Brno zvýšilo svůj náskok dokonce na 2:0, když po kličce přesně pálil Gabriel Rick. Teplická Balticflora ale zápas nevzdala a krátce na to po narážce s Tolstovem snižoval Pereira.

Úsek čtyř mimořádně gólově bohatých minut uzavřel brněnský Záruba, kterému gólovou pozici perfektně připravil Veselovský. Brno tak zaslouženě zvítězilo 3:1. V pěti dosud odehraných zápasech Tango dosáhlo už na deset bodů a v tabulce Chance futsalové ligy mu patří čtvrtá příčka. "Vstup do nové sezóny jsme si představovali trochu jinak, střílíme málo branek," mrzí přesto kouče Brňanů Mariana Berkyho.

FC Tango Brno - FC Balticflora Teplice 3:1 (1:0)

Branky: 20. Havel Jan (Kubíček), 29. Rick (Havel Jan), 33. Záruba (Veselovský) - 31. Ricardo (Tolstov).

ŽK: 31. Rick (TAN) - 24. Kardakov (TEP). Rozhodčí: Libor Kaštánek, Radek Venc, Lubomír Rek.

Zdroj: ČT Brno