Krásný ztráty

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Generál ve výslužbě a protikorupční aktivista Karel Randák s investigativním novinářem Jaroslavem Spurným v baru u Michala Prokopa

Krásný ztrátyBývalý vrcholový cyklista, sportovní trenér, ale také generál ve výslužbě Karel Randák reprezentuje neobvyklý příběh: šéf zpravodajské služby, který po odchodu do civilu dál pokračuje ve své profesi, ovšem na soukromé úrovni. Skoro jako šerif z westernu vyhlásil nemilosrdnou soukromou válku tuzemské korupci a vyvolává tím bouřlivé reakce. Na jedné straně se mu dostává potlesku veřejnosti, na druhé se spekuluje o tom, zda si náhodou nevyřizuje také své osobní účty. Taková obvinění se objevila, ať už šlo o tak zvanou Toskánskou aféru Mirka Topolánka, nebo údajné vyvádění peněz z pražského Dopravního podniku. Nadační fond proti korupci, v jehož správní radě zasedá, každopádně předává policii i médiím profesionálně rozpracované korupční kauzy.

Čerstvý nositel prestižní novinářské Ceny Ferdinanda Peroutky – Jaroslav Spurný patří k veteránům české investigativní žurnalistiky, které se věnuje už víc než dvacet let na stránkách časopisu Respekt. V dobách, kdy začínal, bylo běžné, že novináři až aktivisticky podporovali demokratické změny ve společnosti. Později se ale museli naučit přistupovat k politikům a vládnoucí elitě kriticky, ačkoliv v jejích řadách měli z revolučních dob řadu přátel. Jaroslav Spurný se dlouhá léta pohybuje v prostředí bezpečnostních a zpravodajských služeb a tak se i v jeho případě nabízí otázky, do jaké míry je člověk v tomto prostředí schopen odolat, aby sám dříve nebo později nepropadl zpravodajským hrám.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Natálie 20. 6. 2016 08:03

  ...

  Jeden z nejlepších českých herců, Vladimír Dlouhý, je ho taková škoda!:(

 • Lenka 15. 5. 2015 09:58

  Tomáš Klus x David Svoboda

  ač jeho hudbu neposlouchám, moc si ho vážím, je to skvělý,skromný a upřímný člověk. Dokáže i nezištně p…

 • Vít Sedláček 23. 12. 2013 14:46

  Pachatel se vrátil na místo činu?

  Je to neuvěřitelná ironie, když dnešní repríza pořadu s bývalým generálním ředitelem České televize, Jakub…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 37 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání

pondělí 20. 6.

Miroslav Verner
Jan Vodňanský

Další zdroje
Kdo je…
Michal Prokop
Michal Prokop

hudebník a moderátor

* 13. 8. 1946