Předchozí díl | Následující díl

Krásný ztráty

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Dvě legendy svého oboru. Zakladatel protialkoholní léčby lékař Jaroslav Skála a mim Boris Hybner v baru u Michala Prokopa (2003). Uvádíme k uctění památky významného představitele české pantomimické školy, herce, scenáristy, režiséra a pedagoga, který zemřel včera ve věku 74 let.

Krásný ztrátyÚvodní slovo Michala Prokopa: „Vážení diváci, díl Krásných ztrát, který vzápětí uvidíte, vysílala Česká televize v březnu roku 2003. Vynálezce záchytných stanic a guru protialkoholní léčby doktor Jaroslav Skála se v něm potkal se svým někdejším pacientem – mimem Borisem Hybnerem, jenž patří mezi ty šťastnější, kteří svůj souboj s démonem alkoholu vyhráli. Boris, který si pořídil ve druhém manželství dvě malé děti, vyhrál nedávno i souboj s dalším zákeřným nepřítelem – rakovinou. Docent Skála se dožil úctyhodných jedenadevadesáti let. Před dvěma lety spolu s ním odešla jedna z legend české medicíny, jejíž jméno se stalo přímo symbolem oboru. Přestože v době natáčení měl velké problémy se sluchem, na výsledku to – doufám – není příliš znát.“

Docent Jaroslav Skála se u nás, v zemi proslulé obrovskou spotřebou piva, ale i jiných alkoholů, stal legendou. V padesátých letech zakládal v Praze první protialkoholní „záchytku“ na světě, pod jeho vedením se své závislosti snažily zbavit tisíce klientů a ti – ať už z vděku či nevděku – šíří o fenoménu „Skála“ pověsti i anekdoty. Ačkoliv už přes padesát let sám nevzal alkohol do úst, pozvání do baru Krásný ztráty v roce 2003 přijal. A společně s ním jeden z jeho někdejších klientů, dnes dlouholetý zapřísáhlý abstinent, ale především legendární mim a clown, spolutvůrce slavné pantomimické generace šedesátých let, herec a prý dokonce bluesman – Boris Hybner. Ze dvou starých známých už na tomto světě zůstal jenom Boris Hybner. Možná ale, že docent Jaroslav Skala na nás na všechny občas nenápadně dohlíží odněkud shůry.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Lenka 15. 5. 2015 09:58

  Tomáš Klus x David Svoboda

  ač jeho hudbu neposlouchám, moc si ho vážím, je to skvělý,skromný a upřímný člověk. Dokáže i nezištně p…

 • Vít Sedláček 23. 12. 2013 14:46

  Pachatel se vrátil na místo činu?

  Je to neuvěřitelná ironie, když dnešní repríza pořadu s bývalým generálním ředitelem České televize, Jakub…

 • Lenka Malinovská 22. 12. 2013 10:54

  Poslední Krásný ztráty

  Škoda, vždycky to bylo z.ajímavý. Možná už to bylo vysvětleno, asi jsem to prošvihla, pro…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 28 minut – Rok výroby: 2003 – 4:3
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Další zdroje
Kdo je…
Michal Prokop
Michal Prokop

hudebník a moderátor

* 13. 8. 1946

Boris Hybner
Boris Hybner

mim

* 5. 8. 1941

† 2. 4. 2016

Související pořady