Krásný ztráty

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Muzikant a psychoterapeut Dan Horyna s bývalým protidrogovým policistou Zdeňkem Fífou Zavázalem v baru u Michala Prokopa

Krásný ztrátyDan Horyna je někdejší rocková hvězda, frontman metalové skupiny Vitacit. Tenhle někdejší mistr republiky v běhu na 1500 metrů se později vážně zapletl s proslulou českou drogou pervitin. Tehdy, v 70. letech, ještě nikdo netušil, jak obrovský byznys se z pervitinu u nás, ale i po celém světě jednou stane. Dan Horyna se z těžké závislosti dostával třikrát a přišel při tom o tři manželství. V současnosti už deset let abstinuje. Je jedním z hrstky tehdejších pervitinových pionýrů, kteří nejenže všechno přežili, ale byl o nich i nedávno natočen film, nazvaný Piko. Dnes pracuje jako terapeut drogově závislých, stále zpívá a stal se budhistou.

Film Piko, který popisuje strhující a zároveň tragický příběh českého pervitinu, vzniknul na základě vyprávění Zdeňka Zavázala. On sám je totiž živoucí kronikou protidrogové policejní historie u nás. Přiblížil se k ní už v 80. letech, ještě v rámci tehdejší Veřejné bezpečnosti. Zažil přerod totalitní policie v tu současnou a stál i u vzniku Národní protidrogové centrály, ve které pracoval až do svého odchodu od policie v roce 2004. Podobně jako například vrcholoví sportovci musel po ukončení policejní kariéry hledat nový smysl života. Dnes je Zdeněk Zavázal mužem v domácnosti, formálně vzato čerstvým otcem na rodičovské dovolené – a také major ve výslužbě, kterému nikdo ze známých či kolegů neřekne jinak než Fífa.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Natálie 20. 6. 2016 08:03

  ...

  Jeden z nejlepších českých herců, Vladimír Dlouhý, je ho taková škoda!:(

 • Lenka 15. 5. 2015 09:58

  Tomáš Klus x David Svoboda

  ač jeho hudbu neposlouchám, moc si ho vážím, je to skvělý,skromný a upřímný člověk. Dokáže i nezištně p…

 • Vít Sedláček 23. 12. 2013 14:46

  Pachatel se vrátil na místo činu?

  Je to neuvěřitelná ironie, když dnešní repríza pořadu s bývalým generálním ředitelem České televize, Jakub…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 37 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání

pondělí 20. 6.

Miroslav Verner
Jan Vodňanský

Další zdroje
Kdo je…
Michal Prokop
Michal Prokop

hudebník a moderátor

* 13. 8. 1946

Související pořady