Svatební dort

Úvod

Sobota 18. 9. 2010

Na počátku dalšího mimořádného zásahu našeho kuchařského týmu byla svatba. A byla to svatba velká, krásná a veselá se spoustou hostů. Jen jednu malou vadu na kráse však měla. Chyběl na ní svatební dort! Naštěstí se našel duchapřítomný ženichův kamarád Jakub, který se rozhodl tento nedostatek napravit a k tomu si přizval Kuchařskou pohotovost.
V dalším díle náš tým tedy naštěstí nečeká celé svatební menu, ale jen dva dorty, ovšem ne ledajaké. A kdo by nechtěl právě v tuto chvíli chystat svatební hostinu, najde i tentokrát něco, co bude pochoutkou pro všední den.
V rámci přípravy svatebního třípatrového slaného dortu se naučíte tři chutné pomazánky k nejrůznějšímu využití, a to smetanovou, šunkovou a pažitkovou. Takže pokud je zrovna nechcete využít jako náplně tří druhů slaných dortů, stačí si je prostě namazat na krajíc chleba.
Druhým "majstrštykem" bude svatební smetanovo-malinový dort. A když si odmyslíte všechny svatební ozdoby a další náležitosti, může být příjemným dezertem pro kterékoliv nedělní odpoledne.

Recepty

Štítky

bezmasá jídla, bylinky, dezert, dort, hrozny, kakao, koření, krém, okurky, ořechy, oslava, ovoce, paprika, pečivo, rajčata, sladká modelovací hmota, smetana, studená kuchyně, sýr, uzeniny, zelenina, želatina

Příští zásah

Fotografie

Večeře pro faráře

21. 3. 2009 10:00 ČT1

Když se tentokrát v telefonu ozval laskavým hlasem pan farář Kryštof a vyslovil své přání, Martině málem vypadlo sluchátko z ruky. Pan farář ale překvapil celý náš tým. Ukázalo se, že má velký smysl…

Fotografie

  • Z pořadu
  • Z natáčení