Babička slaví narozeniny

Neděle 29. 1. 2017 po půlnoci

Paní Božena a její tři dcery by rády připravily oslavu babiččiných kulatých narozenin. Ale chtěly by oslavu ne jen tak ledajakou, ale takovou, která by babičce a celé rodině připomněla její mladá léta, tehdejší dobu a vůbec vše, co babička měla ráda. Zároveň by to mělo být něco velmi slavnostního a překvapivého.
A tak se náš kuchařský tým na chvíli přenesl do starých časů, aby našel něco, co tehdejší dobu babičce připomene. Šéfcukráři Vladimírovi napověděla vzpomínka na slečny a dámy, které tehdy chodívaly do kaváren na dobrou vídeňskou kávu a hlavně na tradiční Sacher dort se šlehačkou, a dezert byl na světě. Ale co mu bude předcházet?
Jako předkrm to bude velmi překvapivá, ale podle našeho šéfkuchaře velmi oblíbená a chutná lahůdka, a to zadělávané kachní žaludky. A hlavní chod bude symbolem onoho velmi slavnostního pokrmu, a to kachna na pomerančích s rýží, kterou si ostatně může dopřát každý třeba na oslavu nového roku.

Recepty

Štítky

čokoláda, dezert, dort, drůbež, meruňky, mrkev, oslava, pomeranče, předkrm, příloha, rýže, smetana, vnitřnosti, zelenina

Fotografie

  • Z pořadu
  • Z natáčení