Sobota 14. 7. 2018 po půlnoci

I na takové zadání, jako je studentská párty, muselo jednou dojít. Radost kuchařského týmu, že jejich kulinářské zásahy sledují i studenti vysokých škol, neznala mezí a překonala všechny nástrahy, které prostředí kolejí skýtalo. Odolat volání o pomoc, které přicházelo od studenta kybernetiky Lukáše, nebylo prostě možné. I jeho vzkaz byl originální.
A jaké bylo vlastně jeho přání: "Oslava narozenin v prostředí kolejní studovny. Blíží se poslední narozeniny mého kamaráda, spolužáka a spolubydlícího, strávené na vysoké škole, a tak bych mu rád připravil skvělou oslavu. Pokaždé něco vaříme, ale bez trouby je výběr jídel omezený. K dispozici jsou dvouplotýnkové vařiče, něco nádobí a několik šikovných rukou. Chci udělat nádhernou poslední narozeninovou kolejní párty. Jako perličku bych rád vytvořil dort ve tvaru prasátka. Prasátko je takový Jakubův symbol, myšlený v dobrém."
Dort ve tvaru prasátka - to byl velký úkol pro šéfcukráře Vladimíra. Jeho bezé roláda ve tvaru prasátka nakonec inspirovala Jiřího i Martinu natolik, že připraví sýrové a šunkové rolády s různými náplněmi a na všechny způsoby. A sangria podle Lukášova vlastního receptu tenhle roládový studentský raut dokonale doplní.

Recepty

Štítky

bezmasá jídla, dezert, dort, hrozny, chilli, jablka, koření, ořechy, oslava, ovoce, paprika, pomeranče, předkrm, salát, sladká modelovací hmota, studená kuchyně, sýr, špenát, uzeniny, vejce, víno, zelenina, želatina

Příští zásah

Fotografie

Co s velkou rybou

25. 10. 2008 17:25 ČT1

Na začátku dalšího zásahu našeho kuchařského týmu byl tentokrát mimořádně úspěšný rybář a jeho překvapená manželka. Ve chvíli, kdy se jí na kuchyňském stole ocitly tři obrovské ryby a ona se nad nimi…

Fotografie

  • Z pořadu
  • Z natáčení