Česká klasika (2)
Čerpat z kuchyně našich předků je radost a zároveň nevyčerpatelný zdroj inspirace pro tvorbu nových receptur. Dnes však zůstaneme u české klasiky. V zimních měsících nás zahřeje silný slepičí vývar doplněný celestýnskými nudlemi a jemné maso z vepřového jazyka pečeného na sardeli nám zas pohladí chuťové pohárky. Tím spíš, když ho doplníme dobrým chlebem a vejmrdou. Králík na zázvoru se zadělávaným kedlubnovým zelím je pochoutka, kterou jídávali šlechtici v Čechách i na Moravě. Domácí nudle s tvarohem se sice tváří skromně, ale zalijete-li je voňavým máslem, nepohrdne jimi ani zmlsaný labužník.
Menu
Silný slepičí vývar je hotový lék, v tuto dobu přijde k chuti i vymrzlým lyžařům a bruslařům.
recept

Dobře upravený vepřový jazyk je opravdová dobrota – je měkoučký, celistvý a jemný, těžko za něj hledat náhradu.
recept
Jemné králičí maso provoněné špalíčky slaniny s křehkou kedlubnou a brambory ochucenými vzácným šafránem je pokrmem hodným k servírování na sváteční stůl.
recept

Mezi babiččiny moučníky, které chutnaly k odpolední kávě, patřila i jednoduchá nadýchaná roláda doplněná pravou domácí šlehačkou.
recept