25 minut

3. června

Obsah dílu

Zranění po zásahu výboje blesku na Liberecku — Případy zásahů bleskem — Nebezpečí spojená s bleskem — Dopravní omezení kvůli opravě mostu Pavla Wonky — Opravy mostu Pavla Wonky v Pardubicích — Na Ústecku přibylo nákazy černým kašlem — Královéhradecký kraj znovu podpoří mediky — Náchodské Vodárny opět investují do rekonstrukce — Velkokapacitní sanitka Golem — Připomínka poválečných vražd sudetských Němců — Pieta k uctění obětí heydrichiády v Pardubicích — Pilotní projekt podání žádostí o dávky na poště — Výpadek internetových služeb České pošty — Proměnlivé jarní počasí — Série představení pod hradem Kunětická hora — Výluka vysílače v Chomutově

Části dílu

01:18
Zranění po zásahu výboje blesku na Liberecku
  Na dětském dni ve Vratislavicích nad Nisou, skončilo v péči lékařů 22 lidí. Schovávali se před deštěm pod stromem, do kterého dvakrát udeřil blesk. V liberecké nemocnici proto museli aktivovat trauma plán.
  03:23
  Případy zásahů bleskem
   V řadě případů, kdy blesk udeřil v blízkosti člověka, lidé následkům zranění podlehli.
   04:10
   Nebezpečí spojená s bleskem
    Co všechno blesk svým úderem dokáže a jak se v takové situaci zachovat, i tom teď budu hovořit s vedoucím Ústavu aplikované fyziky a matematiky Fakulty chemicko-technické Univerzity Pardubice, profesorem Čestmírem Drašarem
    07:19
    Dopravní omezení kvůli opravě mostu Pavla Wonky
     Pondělní ranní i odpolední špička v Pardubicích, v plné síle se projevila dopravní omezení kvůli opravě mostu Pavla Wonky. Částečně uzavřený je od soboty, práce potrvají rok a půl. Most patří mezi nevytíženější v regionu, denně po něm projede přes 30 tisíc aut. Už od rána se v místě tvořily dlouhé kolony.
     09:12
     Opravy mostu Pavla Wonky v Pardubicích
      Zmiňovaná oprava Wonkova mostu v Pardubicích se několikrát posouvala. Technický stav tohoto přemostění už ale další odklad nedovolil. Dělníci na něm musejí vyměnit celkem 36 přepěťových lan, která uvnitř konstrukce zkorodovala.
      11:09
      Na Ústecku přibylo nákazy černým kašlem
       V Česku přibylo za poslední týden přes 1 500 případů černého kašle. Podle Státního zdravotního ústavu jde o druhý nejvyšší týdenní nárůst od začátku roku. Počet případů se výrazně zvýšil v Ústeckém a v Moravskoslezském kraji a taky v Praze. Podle odborníků šíření nákazy zřejmě zpomaluje, kvůli dlouhé inkubační době nemoci, se to ale na statistikách zatím neprojevilo. Pokles by mohl přijít za měsíc.
       11:40
       Královéhradecký kraj znovu podpoří mediky
        Nalákat nové doktory do nemocnic v Královéhradeckém kraji. Hejtmanství uděluje stipendia studentům lékařské fakulty, kteří mají minimálně o dvouletou práci v regionu zájem.
        12:17
        Náchodské Vodárny opět investují do rekonstrukce
         Náchodské Vodárny dají většinu ze svého loňského zisku na modernizaci vodovodního řadu. Tržby vodárny loni vzrostly o 14 procent.
         13:06
         Velkokapacitní sanitka Golem
          Před 3 lety, v únoru 2021 byla nemocnice v Náchodě přeplněná pacienty s covidem. Patnáct jich musela rozvést do nemocnic na jižní Moravě. Zdravotníkům tehdy pomohli kolegové ze záchranné služby v Praze. Devět pacientů převezla na Moravu jejich velkokapacitní sanitka Fénix. Dnes přijel do Náchoda její větší bratr Golem.
          15:08
          Připomínka poválečných vražd sudetských Němců
           Letos uplyne 79 let od jedné z nejkrvavějších událostí v tehdejších Sudetech. Při něm v červnu 1945 bez soudu zemřely stovky sudetských Němců. Jejich osudy si dnes připomněli středoškolští studenti, a to symbolickým pochodem do Žatce.
           17:11
           Pieta k uctění obětí heydrichiády v Pardubicích
            Příbuzní obětí, historici, armáda nebo sokolové, ti všichni dnes uctili památku 194 obětí, které přišly o život na pardubickém Zámečku.
            20:29
            Pilotní projekt podání žádostí o dávky na poště
             Požádat o rodičovskou, příspěvky na bydlení, nebo přídavky na děti ... můžou lidé nově na hlavní liberecké poště. Ta dnes začala službu pro klienty Úřadu práce testovat jako první v Česku. Od července se k ní přidá dalších 50 poštovních poboček v Libereckém a Ústeckém kraji a na Vysočině.
             22:18
             Výpadek internetových služeb České pošty
              S výpadkem internetových služeb se dnes potýkají/li zákazníci České pošty. Potíže začali kolem 11. hodiny dopoledne, kdy přestaly fungovat její webové stránky. Mimo provoz byly také služby Czech Point a datové schránky. Česká pošta posílání datových zpráv po krátké době obnovila, výpadky jejích dalších internetových služeb dál přetrvávají.
              22:45
              Proměnlivé jarní počasí
               Rozmary počasí posledních dnů se snažili zachytit i naši iReportéři.
               23:45
               Série představení pod hradem Kunětická hora
                Východočeské divadlo v Pardubicích zahájilo sérii dvanácti představení pod hradem Kunětická hora. Uvede například muzikálovou komedii Pekařova žena, nebo pohádku S čerty nejsou žerty.
                24:35
                Výluka vysílače v Chomutově
                 Zítra mezi 6. a 15.hodinou bude plánovaná výluka vysílače Chomutov - Vysoká Pec, Jedlák. Pro diváky, kteří z něj signál přijímají, tak budou programy České televize dočasně nedostupné.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 4. června

                 Přehled dílů

                 319 dostupných
                 Stopáž25 minut

                 15. července

                 15. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 12. července

                 Škody po bouřkách v Pardubicích — Bouřky nad Českem — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Ujížděl policistům na D7 a naboural 3 vozidla — 77 let od tramvajové havárie v Ústí nad Labem — Solární podvod za 2,7 mil. korun — Zanesená řeka Bílina — Zhoršená kvalita vody na severovýchodě Čech — Labe v Pardubicích překlenul nový most — Horké počasí a jeho vliv na organismus — Sbírka na pomoc děčínské Slunečnici — Komplikace pro podnikatele v NP České Švýcarsko — Revitalizace koryta Bílé Nisy — Nové archeologické nálezy na hradu Grabštejn — Záchrana kočky z kanalizace — Sportovní hry seniorů

                 12. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 11. července

                 Na Trutnovsku přibude šest úsekových radarů — Pár kradl v kempu u Máchova jezera — Zanesené koryto řeky Bíliny — Vybržďování na českých silnicích — Rekonstrukce zatáčky v České Kamenici — Bourání stometrových chladicích věží — Bezpečně na vodě - kontrola plavidel — Diamo přestane investovat do okolí jezera Milada — V Holicích vyroste nové sociální centrum — Prvosledová hlídka zachránila krvácejícího muže — V Pardubicích začal festival šachu a her — Sokolům se v Proboštově daří — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu.

                 11. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 10. července

                 10. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 9. července

                 Snaha o obnovu zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění. — Nejvyšší nezaměstnanost je nyní na Mostecku — Policie pátrá po třináctileté dívce z Hostinného — Kraj řeší bezpečnost v okolí krajského úřadu — Prevence před požáry na polích — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Jednání o kompenzacích pro ovocnáře — Kontroly dětských letních táborů — Candáti jako lék na sinice — 5 let Hornického regionu Krušnohoří v UNESCO — Boj proti invazivním druhům rostlin — Vyproštění koně z příkopu na Litoměřicku — Narození vzácného hrošíka liberijského — Návštěvnost zámku Stekník roste

                 9. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 8. července

                 Stipendijní program Krajské zdravotní — Zavřená silnice v Mníšku, od dnešního dne i vlaková výluka. — Dopravní omezení u Moravské Třebové — Celozávodní dovolená v automobilce Škoda — Požár skladu stavebnin v Náchodě — Soud muži snížil trest na devět let — Speciální značení pomáhá proti krádeži kol — Zájem o předčasné penze — Rok fungování chytrého dopravního systému — Počasí v následujících dnech — Protipožární hlídky v NP České Švýcarsko — Policisté zachránili seniorovi život — Připomínka sokolské odbojové skupiny — Rekordní zájem na obor krejčí v Nové Pace — Zadržený muž měl v tašce přes sto škeblí — Rusalka v Prachovských skalách — Hejnické slavnosti pomáhají — Maringotka principála Kludského v Jirkově

                 8. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 4. července

                 Města mění koeficienty k dani z nemovitostí — Spor o výstavbu inovačního centra v Pardubicích — Řidičům se otevřela moderní silnice u České Lípy — ŘSD vybralo stavitele pro D35 u Hradce Králové — Plány s vyhlášením největší CHKO Krušné hory — Areál u přehrady Mšeno zahájil částečný provoz — Další rozsáhlá dopravní akce policie — Revize na přehradách v Povodí Ohře — Zásah hasičů kvůli poruše autobusu v KRNAP — Zásah kvůli podezření na vzpouru vězňů — Zájem o službu ZkusBus na Svitavsku mírně klesl — Kempy stále hlásí volné kapacity — Film láká k návštěvě muzeí v Pardubickém kraji — Ústecká adiktologická ambulance hledá nové sídlo — Historická tramvaj v provozu přes celé léto — Mistrovství Evropy ve vikingské hře kubb

                 4. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 3. července

                 Silničáři začali stavět další část D6 — Modernizace nádrží v Liberci — Modernizace tratě mezi Libercem a Prahou — Střelce z Dolní Rovně poslal soud do vazby — Kontroly celníků u polských hranic — Pediatrická ordinace v Orlickoústecké nemocnici — V létě roste počet úrazů dětí — Porušování pravidel plavby na českých řekách — Průběh rekonstrukce jezu na Labi v Pardubicích — Nácvik hasičů v Českém Švýcarsku — Hrad Svojanov u Svitav čekají vylepšení — Spolupráce firem Explosia a Synthesia — Dálniční známky už letos vydělaly 4 miliardy Kč — Po 80 letech se rozezněly zvony v Horní Polici

                 3. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 2. července

                 Řidičům začal sloužit obchvat Rokytna — Znovu zpoplatněné parkování v Teplicích — Spory kvůli největší solární elektrárně v Česku — Odstraňování dočasných staveb v Hradci Králové — Obvinění za pád dětí z vyhlídky na Děčínsku — Bílina je nejvíc znečištěnou řekou Povodí Ohře — Požár v Chomutově vznikl kvůli varně drog — VZP zavádí objednací systém pro klienty — Aplikace Záchranka s novinkami na léto — Hlinsko řeší problém s bezdomovci — Letiště Praze má potíže s odbavováním — Pardubické letiště řeší zpoždění letů — Na železnici vzrostl počet projetí návěstí stůj — Omezení dodávek teplé vody na Trutnovsku — Mimořádný nález z období Keltů — Přípravy olympijského festivalu u jezera Most

                 2. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 1. července

                 Digitalizace stavebního řízení — Změny ve stavebním zákonu — Poplatky za stavební povolení — Sesuv svahu u Libochovan na Litoměřicku — Zabavení marihuany v Ústeckém kraji — Spor o výsledcích EIA ve spalovně v Rybitví — Všichni dohodáři musejí být hlášeni — Pozdržené otevření koupaliště Cihelna — Znovuotevřený plavecký bazén v Liberci — Lodní doprava v Ústeckém kraji i ve všední dny — Snížený zájem o letní tábory na Královéhradecku — Střelba v Dolní Rovni — Prodejna potravin s nepřetržitým provozem — Exkurze s geologem po Českém Švýcarsku

                 1. 7. 2024 na ČT1

                 Napište nám