26 minut
Kultura.cz

25. únor 2012

Obsah dílu

Barokní poklad v olomouckém muzeu — Slezský román — Plakát pro Bezruče

Části dílu

01:32
Barokní poklad v olomouckém muzeu
  Historikové Vlastivědného muzea v Olomouci našli v depozitáři poklad v podobě devětatřiceti kreseb a skic. Většina z nich patří slavnému malíři Josefu Winterhalderovi. Hodnota konvolutu je milionová. Odborníci teď zkoumají kresby, ale snaží se přijít i na to, jak se do muzea vlastně dostaly.
  07:24
  Slezský román
   Literární debut Petra Čichoně, který se částečně vrací do kraje svého dětství, na Hlučínsko, a zároveň vypráví příběh studenta Martina, který pátrá po osudech nacistického architekta Hanse Kamlera. Recenzentka časopisu Respekt napsala, že autor sympatizuje s nacistickou estetikou, recenze v Lidových novinách mluví o tom, že nedostatky v knize jsou literární. Jak zhodnotí knihu literární vědkyně Iva Málková, proděkanka Ostravské univerzity?
   13:33
   Buďte obraze
    14:43
    Plakát pro Bezruče
     Dvorní fotograf Divadla Petra Bezruče Petr Hrubeš fotografoval další plakát pro další bezručovskou inscenaci. Jde o dramatizaci slavného románu Emily Brontëové Na větrné hůrce. Jednu z hlavních rolí scénografického řešení bude mít televizní obrazovka. A ta se také objeví spolu s představiteli hlavních rolí Sylvií Krupanskou a Tomášem Dastlíkem na plakátě.
     20:50
     Nenechte si ujít
      22:08
      Kritická židle
       24:06
       Uloženo v depozitu
        Přehrát celé video
        Stopáž26 minut
        Další díl
        26. únor 2012

        Kultura.cz na sociálních sítích

        Napište nám