Dům milovníka umění v Krakově – Vzpomínka na muzikologa Iva Stolaříka – Poslední výstřel, další hudební projekt krnovských bratrů Orffových (2010)

Obsah dílu

Dům milovníka umění v Krakově

Dům milovníka umění v Krakově

Dům milovníka umění - olomoucké Muzeum umění převezlo do Krakova to nejcennější, co má. Rozšířenou verzi své stálé expozice s názvem Dům milovníka umění. Ta mapuje vývoj umění a řemesel v období šedesáti let na přelomu minulého století. K vidění jsou nejen umělecká díla, ale i nábytek, keramika, sklo nebo knihy. Expozice je k vidění v krakovském Moderním centru kultury, které navázalo s olomouckým muzeem přátelské styky.

Vzpomínka na muzikologa Iva Stolaříka

Vzpomínka na muzikologa Iva Stolaříka

Život není fráze - vzpomínka na ostravského folkloristu a muzikologa Iva Stolaříka. Jeho osobnost stála za důležitými kulturními momenty Ostravska, jako třeba vznik Janáčkovy filharmonie, počátky vysílání Televizního studia Ostrava. Je také autorem monografie o Leoši Janáčkovi.

Poslední výstřel, další hudební projekt krnovských bratrů Orffových

Poslední výstřel, další hudební projekt krnovských bratrů Orffových

Poslední výstřel - nový hudební projekt členů krnovské kapely Bratři Orffové. Debutové album kapely Poslední výstřel má název Rozhodně nečekejte sex a jde o černě-humornou sondu do života po třicítce.

Přehrát vše
Stopáž22 minut
Rok výroby 2010
 ST
ŽánrMagazín