Nahrávám video
Kultura.cz

12. květen 2012

Obsah dílu

Domov dobrovolného otroctví — Andrea Jochmanová – Divadlo na brněnském Výstavišti — Nové album dua Gerda Blank — Studio Anymade — Bibliofil Jan Perůtka

Části dílu

00:29
Nové album dua Gerda Blank
  Kapelu s neobvyklým jménem Gerda Blank tvoří Novozélanďan Rhys Braddock a Londýňan Start Mills. Už tři roky tvoří a žijí v Brně a nedávno pokřtili desku nazvanou Numbers. Jejich zhnusením z celosvětové krize na sebe bere podobu opuštěných paneláků, které připomínají naši nedávnou historii.
  06:22
  Domov dobrovolného otroctví
   Absolventské autorské představení Domov dobrovolného otroctví má podobu site-specific a odehrává se v jeskyni Výpustek u obce Křtiny. Ústřední výpověď se zaměřuje na současnou globalizovanou společnost, která sice „všem“ dopřává blahobyt symbolizovaný designovanými výrobky za dostupné ceny, ale zároveň vytváří systém, ve kterém je člověku těžké se orientovat a udržovat lidské vztahy.
   13:01
   Buďte v obraze
    14:15
    Studio Anymade
     Studio Anymade bylo založeno v roce 2007 v Brně. Během posledních let se studio rozvinulo do multifunkční platformy kombinující činnosti jako grafický design, ilustrace, motion design a další intermediální formy. Anymade Studio představují mladí designéři Petr Cabalka, Filip Nerad a Jan Šrámek.
     18:18
     Kritická židle: Andrea Jochmanová – Divadlo na brněnském Výstavišti
      Divadelní historička Andrea Jochmanová nás seznámí s mimořádnou stavbou – Divadlem na brněnském Výstavišti architekta Emila Králíka. Přes stavební úpravy v neblahých 50. letech 20. století se v budově zachovala původní funkcionalistická dispozice i cenné detaily, ale už léta chátrá. Najde se pro ni nové využití, ale zejména peníze na citlivou rekonstrukci?
      21:38
      Bibliofil Jan Perůtka
       Už dvacet pět let obléká Jan Perůtka knihy do vepřovice, kozinky, ale i rejnočí kůže a zdobí je nalezenými kamínky, dřevem, kostmi. Výstava jeho padesáti knižních vazeb se nám stala vítanou záminkou k jeho portrétu. Kromě zpracovávání bibliofilských tisků se věnuje i restaurování historických vazeb.
       Přehrát celé video
       Stopáž26 minut
       Další díl
       13. květen 2012

       Kultura.cz na sociálních sítích

       Napište nám