Přehled kulturního dění na Moravě: o čem byste měli vědět a co byste si neměli nechat ujít

Obsah dílu

Přehrát vše
Reportáž

Brněnský trumpetista Jaromír Hnilička

Legendární brněnský trumpetista Jaromír Hnilička je respektovaným veteránem české jazzové scény. Prosadil se především jako hvězda Orchestru Gustava Broma, ve kterém od roku 1956 působí dodnes jako vynikající sólista, aranžér a skladatel originálních, nezapomenutelných a oceňovaných kompozic. Mezi nejznámější a nejoceňovanější patří Kyrie Eleison (1965), průkopnická Missa Jazz (1969). Své osmdesátiny oslaví světovou premiéru své Brněnské suity.

Jaromír Hnilička


Nenechte si ujít

Fyzické básnictví Petra Váši

Petr Váša, brněnský hudebník a perfomer, se léta zabývá projektem fyzického básnictví. Konceptuálním průchodem městem představí svou novou knihu Fyzické básnictví. V několika situacích v blízkosti vizuálních ikon středu města provede četbu ukázek ze své knihy se sledováním fyzického účinku fyzického básnictví na kolemjdoucí publikum.

Petr Váša


Portrét

Galerie Kunke Kwasmann

„Kunke Kwasmann je bytost obývající virtuální prostory, je to pouze ohnisko vědomí a pár set pixelů. Jeho přátelé malíři jsou lidé z masa a kostí. To, co je spojuje, je touha hledat a objevovat.“ O abstraktním tvůrčím myšlení jsme si povídali se zakladatelem této virtuální galerie Igorem Netušilem a výtvarníky Lukášem Orlitou a Janem Spěváčkem.

Galerie Kunke Kwasmann


Rozhovor

Obrazy mysli / Mysl v obrazech

V Moravské galerii skončí 18. března výstava Obrazy mysli / Mysl v obrazech připravená ve spolupráci Moravské galerie v Brně a Deutsches Hygiene-Museum Dresden. Jedná se o mimořádný výstavní projekt, jehož smyslem je představit lidskou mysl tak, jak ji zprostředkují různé druhy a typy uměleckých i vědeckých obrazů od středověku až do současnosti.

Obrazy mysli / Mysl v obrazech


Kritická židle

Martin Bernátek – Brno kulturní

Mluvčí iniciativy Za Brno kulturní Martin Bernátek promluví o financování kultury a umění a o váznoucím dialogu s magistrátními politiky.

Za Brno kulturní


Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST
ŽánrMagazín