Nahrávám video
Kultura.cz

11. červen 2011

Část: Reportáž: Michaela Spurná

Obsah dílu

Magdalena Abakanowicz — Michaela Spurná — Barbora Lungová — Elektronické knihy

Části dílu

00:48
Reportáž: Michaela Spurná
  Michaela Spurná (* 1981) se fotografii vážněji věnuje teprve od roku 2008, kdy začala navštěvovat kurzy České fotoškoly v Olomouci. Začala dokumentovat dění okolo sebe, a to především vlastní rodinu a dceru Lauru. Její cit pro okamžitý záznam situace, schopnost empatie do dětského světa a snahu o převzetí okouzleného dětského vidění ocenila i porota prestižní domácí soutěže Czech Press Photo.
  05:22
  Nenechte si ujít: Magdalena Abakanowicz
   Olomoucké Muzeum umění připravilo výstavu evropského formátu - Magdalena Abakanowicz (* 1930) představuje jednu z nejvýraznějších osobností evropského výtvarného umění 20. století. Vedle Louise Bourgeois, Evy Hesse nebo Rachel Whitereadové patří mezi nejvýznamnější světové sochařky 2. poloviny 20. století. Světové umění obohatila o prvek monumentální bezhlavé figury, která se stala zástupným symbolem pro vyjádření pocitů člověka ve 20. století.
   10:38
   Rozhovor: Zuzana Lapčíková
    15:28
    Buďte v obraze
     16:45
     Kritická židle: Elektronické knihy
      Šéfredaktor nakladatelství Host Miroslav Balaštík se v kritické židli zamýšlí nad fenoménem elektronické knihy a budoucností knihy tištěné.
      19:51
      Portrét: Barbora Lungová
       Barbora Lungová, absolventka ateliéru malby profesora Načeradského, spojuje své tvůrčí i organizátorské aktivity s rodným Kyjovem. Její obrazy se kromě svébytného malířského gesta vyznačují ironií a humornou nadsázkou.
       Přehrát celé video
       Stopáž26 minut
       Další díl
       12. červen 2011

       Kultura.cz na sociálních sítích

       Napište nám