Přehled kulturního dění na Moravě: o čem byste měli vědět a co byste si neměli nechat ujít.

Obsah dílu

Nenechte si ujít

Nenechte si ujít

Pražákův palác Moravské galerie poskytl své prostory klasikovi české moderny Kamilu Lhotákovi. Koncepci výstavy Útěcha z techniky představí její kurátor a ředitel Moravské galerie Marek Pokorný.
Diváky pozveme do Vídně na výstavu o zakladateli moderní brněnské architektury Bohuslavu Fuchsovi.

Buďte v obraze

Buďte v obraze

Nemohli jsme si nechat ujít významné výročí Domu umění města Brna.
Výstava připravená u příležitosti stoleté existence této významné instituce připomíná tvorbu téměř stovky umělců, kteří vystavovali v jejích prostorách nebo jejichž tvorba byla s Domem umění spojena...

Reportáž: Divadlo v 7 a půl

Reportáž: Divadlo v 7 a půl

V prostoru bývalé Zbrojovky vzniká nová nezávislá platforma a otevřený kulturní prostor - Divadlo v 7 a půl a jiní umělci zde vytvářejí site specific, pořádají se tu trhy designu a módy.

Kritická židle

Kritická židle

S několika špičkovými počiny nakladatelství Host nás seznámí literární kritik Jan Němec a ukázky ze souborného vydání povídek Jana Balabána, románu A. Bajaji Na krásné modré Dřevnici a knihy M. Reynoldse Příběhy zdí přečte herec Jiří Vyorálek.

Vendula Chalánková

Vendula Chalánková

Portrét mladé výtvarnice, absolventky FAVU, Venduly Chalánkové, která pomocí svých oblíbených technik - vystřihování, šití, vyšívání - vytváří osobité komiksy, ale i celé knihy. Její Červená Karkulka získala řadu ocenění, Perníková chaloupka se připravuje. Její tvorba nese autobiografickou zkušenost, s lehce černým humorem glosuje dění kolem nás.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 P ST
ŽánrMagazín