Přehled kulturního dění na Moravě. Rozhovor: MIDI LIDI – Kritická židle s Petrem Minaříkem o dramaturgii v médiích – Reportáž: brněnské brownfields – Portrét: mistr moderního skla Štěpán Pala – Buďte v obraze

Obsah dílu

Portrét: sklář Štěpán Pala

Portrét: sklář Štěpán Pala

Štěpán Pala patří mezi nejlepší české a slovenské skláře. Oceňovaný v zahraničí vyrábí skleněné plastiky a objekty, které připomínají předměty z jiného světa. V našem portrétu představí ve svém bratislavském ateliéru svoji tvorbu a pokusí se vysvětlit, jak z myšlenky a neživého kusu skla vzniká umělecky živý předmět.

Rozhovor

Rozhovor

Midi lidi jsou nejznámější současné elektronické hudební uskupení v Česku, které se těší popularitě tisíců milovníků syntetických zvuků. Širšímu publiku vstoupili do podvědomí natočením hudby k filmu Protektor. V listopadu vydali album Hastrmans, Tatrmans and Bubáks, s jehož novou melancholickou hudbou seznamují na svém klubovém turné. V rozhovoru s Midi Lidi se dozvídáme, jak sami sebe vnímají a jaká je jejich nová hudba.

Kritická židle

Kritická židle

O důležitosti redakční a dramaturgické práce ve veřejnoprávních médiích promluví v naší kritické židli brněnský vydavatel, dramaturg a impresário Petr Minařík.

Reportáž: Brownfileds

Reportáž: Brownfileds

Brownfileds se již dříve v Brně revitalizovaly a proměnily tak ráz mnoha míst k lepšímu. Mnoho historicky ceněných objektů však leží ladem a některé na přestavbu ještě marně čekají. Podíváme se na příklady dvou typických brněnských brownfieldů. Problematiku brownfields v Brně a nástin nových možností vysvětlí architektka Helena Zemánková. Záměr přestavby Slatinských kasáren v Brně ysvětlí Michal Tomášek z organizace Jižní Centrum Brno.

Přehrát vše
Stopáž22 minut
Rok výroby 2010
 P ST