Přehled kulturního dění na Moravě. Rozhovor s básníkem Pavlem Petrem – Reportáž: Divadelní a improvizační skupina O. LI. V. Y. - Nenechte si ujít: Příjemné závislosti, inscenovaná fotografie 70. let – Portrét: Zlínský výtvarník Petr Bařinka

Obsah dílu

Reportáž: Vila v Hroznové

Reportáž: Vila v Hroznové

Vilu v Hroznové ulici v Brně si nechal v roce 1927 postavit brněnský podnikatel Alfred Stiassny podle projektu architekta Ernsta Weisnera. Po druhé světové válce celý areál zabavil stát a později získala vila označení "vládní", ačkoli nikdy vládě republiky nepatřila. Sloužila však pro její účely - setkávali se zde státníci a významné osobnosti. V naší reportáži po mnoha letech nastíníme osud skvostné funkcionalistické památky.

Rozhovor: Tereza Vlčková

Rozhovor: Tereza Vlčková

Náš miniportrét odkryje současnou tvorbu mladé fotografky Terezy Vlčkové.

Portrét: Petr Bařinka

Portrét: Petr Bařinka

Petr Bařinka patří k výrazným autorům své generace. Svůj styl těží z postindustriální společenské reality, zejména ze sféry reklamy, billboardů, počítačových grafických výtvorů či komiksů. Jeho aktuální tvorbu představíme v našem portrétu.

Nenechte si ujít

Nenechte si ujít

Výstava s názvem Příjemné závislosti v prostorách Moravské galerie v Brně se vrací k širokému proudu amatérské tvorby 70. let, který byl ve své době doma i v zahraničí postaven na okraj zájmu institucí sbírajících umění. Představí se fotografové z Česka, Polska, Slovenska, Lotyšska, Litvy, Finska, USA a Belgie.

Přehrát vše
Stopáž22 minut
Rok výroby 2009
 P ST