Přehled kulturního dění na Moravě. Rozhovor s režisérkou Zojou Mikotovou – Nenechte si ujít: výstava Jiřího Kovandy v Kabinetu T. ve Zlíně – Reportáž: nové provedení opery Evžen Oněgin P. I. Čajkovského

Obsah dílu

Rozhovor: režisérka Zoja Mikotová

Rozhovor: režisérka Zoja Mikotová

Režisérka Zoja Mikotová, vedoucí Ateliéru výchovné dramatiky pro neslyšící JAMU v Brně, nedávno dokončila přípravy nového divadelního představení volně inspirovaného životem a dílem Edwarda Muncha. Premiéru jsme natáčeli v brněnském studiu Marta.

Nenechte si ujít: Africké loutky

Nenechte si ujít: Africké loutky

Africké loutky - oživlí duchové Afriky, takový je název výstavy unikátní kolekce dřevěných rituálních loutek z francouzské sbírky O. Darkowske reprezentující většinu kulturních oblastí afrického kontinentu.

Reportáž: nové provedení opery Evžen Oněgin P. I. Čajkovského

Reportáž: nové provedení opery Evžen Oněgin P. I. Čajkovského

Jedno z nejslavnějších děl operní literatury Evžen Oněgin vzniklo podle stejnojmenného románu A. S. Puškina a dlužno říci, že hudba P. I. Čajkovského ještě umocnila opravdovost a hloubku příběhu. Brněnské nastudování pod taktovkou Jaroslava Kyzlinka a režiséra Zdeňka Kaloče patří mezi nejzajímavější inscenace operního jara v Národním divadle v Brně.

Přehrát vše
Stopáž22 minut
Rok výroby 2008
 P ST