Přehled kulturního dění na Moravě. Kritická židle: s Radkem Zdráhalem o absenci kulturního vzdělání základního školství – Rozhovor: s Milanem Kozelkou nad novou knihou – Portrét: Miloslav Fekar, sochař ve dřevě – Nenechte si ujít: Zlínský salon

Obsah dílu

Rozhovor: s Milanem Kozelkou nad novou knihou

Povídkový soubor Život na Kdysissippi Milana Kozelky pojednává o lidech a jejich nekomformním životě v undergroundových komunitách za socialistické totality v Československu. V rozhovoru s autorem odkryjeme literární životní příběhy, které se v drtivé většině skutečně odehrály.

Portrét: Miloslav Fekar, sochař ve dřevě

Mezi představiteli nejmladší generace českého výtvarného umění zaujímá stále vyhraněnější místo sochař Miloslav Fekar. Dřevěné a pískovcové skořápky a schránky dostávají novou významovost se stovkami kruhových otvorů, kterými stěny víceméně pravidelně provrtává, aby Fekarovy sochy dokreslilo světlo nebo dým.

Kritická židle: s Radkem Zdráhalem o absenci kulturního vzdělání základního školství

Do kritické židle usedne Radek Zdráhal k problému absence kulturního vzdělání základního školství.

Nenechte si ujít: Zlínský salon

Zlínský salon představuje jednou za 3 roky práce významných malířů, sochařů i grafiků. Letos na doporučení odborné jury je v expozicích salonu, představena tvorba 65 českých a 35 slovenských umělců starších třiceti let. Speciální doprovodná výstava je tentokrát vystavěna jako Pocta Adrieně Šimotové a Juraji Bartuszovi.

Přehrát vše
Stopáž22 minut
Rok výroby 2008
 P ST