Kultura.cz

8. září 2007

Obsah dílu

Fotograf Miloš Spurný — Kapela Mako Mako — Národní divadlo v Brně — Film Jméno

Části dílu

00:40
Reportáž: fotograf Miloš Spurný
  Moravská galerie vrací k Brňanovi Miloši Spurnému (1922-1979), jehož dílo je třeba nově zhodnotit v kontextu fotografie i umění. Vědec Miloš Spurný byl jedním z prvních ekologů a své poznání přírody a vztahů mezi společností a krajinou vtěloval do svých fotografií. Spurný je vedle Josefa Sudka dalším autorem fascinujících panoramatických fotografií. Na fotografiích i filmem Sbohem, staré řeky zachytil i krajinu pod Pálavou, zaplavenou dnes Dolnomlýnskými nádržemi.
  06:39
  Nenechte si ujít: kapela Mako Mako
   12:42
   Kritická židle: Národní divadlo v Brně
    Daniel Dvořák, nový ředitel Národního divadla v Brně, zhodnotí stav této kulturní instituce a nastíní její směřování pod svým vedením.
    15:36
    Buďte v obraze
     16:03
     Reportáž: film Jméno
      Pochmurné prostředí bývalé komunistické věznice v Uherském Hradišti inspirovalo režiséra Jána Nováka a scenáristku Šárku Horákovou k filmu Jméno. Film vypráví příběh mladé dvojice ze současnosti, která se přenese časem zpět do věznice v padesátých letech. S hrůzou, která se v té době v ponurých prostorech odehrávala, se pak seznamují na vlastní kůži. Ve filmu si zahraje Jan Přeučil, herci Slováckého divadla Tomáš Šulaj a Josef Kubáník, hlavní ženskou roli ztvárnila studentka brněnské konzervatoře Petra Vlčková.
      Přehrát celé video
      Stopáž22 minut
      Další díl
      9. září 2007

      Kultura.cz na sociálních sítích

      Napište nám