28 minut
Kultura.cz

15. srpen 2006

Obsah dílu

Mamut v Anthroposu — Josef Hoffmann v Brtnici — Sběratel Richard Adam — X-production

Části dílu

00:50
Reportáž: Mamut v Anthroposu
  Dne 26. června byl po tři roky trvající rekonstrukci otevřen Pavilon Anthropos. V reportáži se vrátíme do doby, kdy Karel Absolon pod záštitou T. G. Masaryka a za finanční podpory Tomáše Bati začal budovat stálou výstavu Člověk a jeho rod, která se stala základem dnešní expozice. Její součástí je i oblíbený mamut - i jeho osud byl pohnutý.
  05:53
  Buďte v obraze
   07:14
   Nenechte si ujít: Josef Hoffmann v Brtnici
    Netypický portrét! V městečku Brtnice se v roce 1870 narodil architekt Josef Hoffmann, jehož názory a dílo ovlivnily dekorativní tvorbu počátku 20. století v celé střední Evropě. Nenechte si ujít návštěvu stálé expozice Nadčasový design v jeho rodném domě.
    13:12
    Rozhovor: sběratel Richard Adam
     Tolik nejsoučasnějšího českého umění pohromadě uvidíte málokde. V Brně se to podařilo díky souhře okolností a v nádherném prostoru bývalé slévárny vznikla Wanieck gallery, kde je umístěna mimořádná sbírka soukromého mecenáše českých výtvarníků Richarda Adama. Budeme si s ním povídat o sběratelské vášni.
     17:44
     Buďte v obraze II
      19:41
      Portrét: X-production
       X-production - malé nezávislé hudební nakladatelství, které v několika labelech (Redblack, Manipulation Records, X production) vydává hudební projekty, které nelze přehlédnout: magnetik, Moimir Papalescu a The Nihilists, Naše věc, Hjortur a mnoho dalších.
       Přehrát celé video
       Stopáž28 minut
       Další díl
       22. srpen 2006

       Kultura.cz na sociálních sítích

       Napište nám