Nahrávám video
Kultura.cz

11. červenec 2006

Obsah dílu

Taneční divadlo a Ulrike Meinhof — Nové album Swordfishtrombones — Jan Perůtka — Michael Nyman

Části dílu

00:52
Reportáž: taneční divadlo a Ulrike Meinhof
  Reportáž nás zavedla na festival Tanec Brno 2006, kam zavítalo Choreografické divadlo Johanna Kresnika s představením Ulrike Meinhof. Vypráví životní příběh vůdčí osobnosti teroristické skupiny RAF - od setkání s A. Baaderem po její sebevraždu oběšením v cele německé věznice.
  08:12
  Nenechte si ujít: nové album Swordfishtrombones
   Nenechte si ujít nové album brněnské rockové formace Swordfishtrombones s názvem Blood and Milk, tedy krev a mlíko. Nezaměnitelný zvuk této kapely tvoří rockové kytary, vokály a dechy.
   11:50
   Portrét: Jan Perůtka, umělecká knižní vazba
    Jan Perůtka je žák legendy moravského uměleckého knihvazačství J. Svobody. V miniportrétu se pokusíme ukázat, jak tento zlínský umělec proměňuje knižní vazbu.
    15:27
    Kritická židle: Dora Kaprálová o Proměněných snech Petry Dvořákové
     Do kritické židle usedla Dora Kaprálová z brněnské redakce MF dnes, aby se s námi podělila o dojmy z knihy Petry Dvořákové Proměněné sny. Je to kniha rozhovorů, které přinášejí jakousi "anatomii" mladých křesťanských životů a jejich nehod, svědectví o tom, co je duchovní moc.
     19:27
     Buďte v obraze
      21:23
      Rozhovor: Michael Nyman
       K rozhovoru jsme pozvali vynikajícího britského skladatele a klavíristu Michaela Nymana, který do Brna zavítal o muzejní noci.
       Přehrát celé video
       Stopáž28 minut
       Další díl
       18. červenec 2006

       Kultura.cz na sociálních sítích

       Napište nám