Vernisáže, premiéry a kulturní události tohoto týdne – Rozhovor – Portrét – Kritická židle

Obsah dílu

Přehrát vše
Portrét

Národní cena za studentský design

Jan Čtvrtník, Viktor Chalepa, Anna Marešová… Říkají vám tato jména něco? Možná jste se s nimi na poli domácího nebo zahraničního designu už setkali, neboť přestože jsou všichni mladí, patří do úspěšné generace designérů třetího tisíciletí. Jsou to vítězové Národní ceny za studentský design v několika posledních letech. My vám představíme jednu z finalistek letošní soutěže – Elišku Kuchtovou, autorku bot Simply for Simple. Ředitelka Design Cabinet CZ Lenka Žižková nás pak pozve do Národního technického muzea v Praze, kde 12. listopadu proběhne vyhlášení vítězů.


Kritická židle

Aleš Stuchlý – Zrní, Mumford & Sons

Na Kritické židli zhodnotí hudební dramaturg Radia Wave Aleš Stuchlý nové album kladenské kapely Zrní s názvem Soundtrack ke konci světa a také desku Babel z dílny londýnské čtveřice Mumford & Sons.


Rozhovor

Barbora Baronová – Slečny

V rozhovoru s novinářkou Barborou Baronovou vám ukážeme stylizovaný literární dokument Slečny, který mapuje prostřednictvím osmi otevřených a literárně zpracovaných výpovědí fenomén neprovdaných žen v Československu a v Česku od 20. let minulého století do současnosti. Kniha vznikla ve spolupráci s fotografkou Ditou Pepe a právě její fotografie jsou vystaveny do 30. listopadu v novém galerijním prostoru INDIGO Concept Space.


Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST
ŽánrMagazín