Vernisáže, premiéry a kulturní události tohoto týdne – Rozhovor – Portrét – Kritická židle

Obsah dílu

Přehrát vše
Rozhovor

Film Dva nula

Dva nula je film, který je neobvyklý přinejmenším způsobem svého vzniku,“ tvrdí autoři Pavel Abrahám a Tomáš Bojar. „Celý byl totiž natočen za jeden jediný večer, s využitím rekordního počtu filmových štábů. Tradiční derby se nám stalo kulisou pro společenskou komedii. Od začátku nám bylo jasné, že se pouštíme do hodně riskantního podniku, že jde o experiment s otevřeným koncem. Nyní máme ale pocit, že se ten risk vyplatil. Získali jsme totiž materiál, který je velmi vtipný, autentický a který podle nás nepostrádá ani výtvarnou kvalitu.“

Rozhovor s oběma tvůrci je o tom, co všechno provázelo jejich cestu od rapu (film Česká RAPublika) k fotbalu.


Kritická židle

Honza Vedral

Hudební redaktor Mladé fronty Dnes Honza Vedral zhodnotí dvě aktuální hudební alba – novinku kapely Kryštof s názvem Inzerát a desku popové divy Pink.


Portrét

Ondřej Štindl

Ondřej Štindl je neodmyslitelně spojen s Radiem 1, u jehož zrodu stál a za jehož mikrofony po dvě desítky let usedá. Jako recenzent, komentátor a zpravodaj působil v několika denících a časopisech, přispívá do Revolver Revue. V roce 2010 měl premiéru film Pouta podle jeho scénáře, za který dostal obě prestižní filmová ocenění, Českého lva a Cenu kritiků. Hovořit bude o své knize s názvem Mondschein, která právě vyšla.


Buďte v obraze

Rubrika našich tipů na zajímavé kulturní akce příštího týdne.


Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST
ŽánrMagazín