26 minut
Kultura.cz

1. červenec 2012

Obsah dílu

Konfident Jiří Mádl — Petr Korál – Amplify, Ty jsi ten nej — Tváře v Rudolfinu

Části dílu

00:46
Buďte v obraze
  06:13
  Konfident Jiří Mádl
   5. července bude mít v českých kinech premiéru další film o praktikách komunistických fízlů. Konfident je příběhem radioamatéra Adama, který ve snaze ochránit své blízké podepíše smlouvu s ďáblem, tedy s STB. V hlavní roli Jiří Mádl. Na rozdíl od legendárního Ucha režiséra Karla Kachyni nebo Špačkových Pout nový snímek Juraje Nvoty pojednává o lidech, kteří ještě nemají životní zkušenosti. „Je to zřejmě nejzajímavější věc, kterou jsem zatím dělal," pochvaluje si v našem Rozhovoru Jiří Mádl.
   13:28
   Petr Korál – Amplify, Ty jsi ten nej
    Na Kritické židli zhodnotí hudební publicista Petr Korál druhé album šumperské kapely Dying Passion s názvem Amplify. Poté se podíváme na nový videoklip Lucie Vondráčkové k písni Ty jsi ten nej, kterou v originále zpívá Tina Turnerová.
    18:10
    Tváře v Rudolfinu
     Pražská Galerie Rudolfinum se rozhodla věnovat letní měsíce žánru, který v jejích prostorách nebyl v minulosti k vidění tak často – videoartu. Výstava nazvaná Tváře je přísně tematická, jak už název napovídá, zabývá se fenoménem tváře. Některé z osmnácti děl převážně klíčových uměleckých osobností světového videoartu nám představí kurátor výstavy Ladislav Kesner. Tvrdí, že „tvář je to nejbanálnější, co může existovat, zároveň nás ale nepřestává fascinovat“.
     25:08
     Soutěž
      Přehrát celé video
      Stopáž27 minut
      Další díl
      8. září 2012

      Kultura.cz na sociálních sítích

      Napište nám