Kultura.cz

27. květen 2012

27 minut
Kultura.cz

27. květen 2012

Obsah dílu

Jan Lukas — Vojtěch Rynda — Europa Jagellonica

Části dílu

00:31
Buďte v obraze
  04:53
  Newyorkský deník Jana Lukase
   Jan Lukas patří mezi nejdůležitější české fotografy 20. století. Aktuálně to potvrzuje přehlídka jeho díla v pražské Leica Gallery. Má název Newyorský deník 1966–1990 a jde o černobílé fotografie, které pořídil Lukas v letech po své pozdní emigraci do Spojených států. Byl ročník 1915, takže z vlasti odcházel rok po své padesátce. Více se dozvíte z úst jeho dcery Heleny Lukas, kurátora výstavy Jana Mlčocha a ředitelky galerie Mileny Dubské.
   11:17
   Kritická židle: Vojtěch Rynda
    Na Kritické židli zhodnotí redaktor časopisu Týden Vojtěch Rynda dvě premiérové filmové komedie – novinku režisérky Marie Poledňákové Líbáš jako ďábel a další proměnu Sachy Barona Cohena ve snímku Diktátor.
    16:03
    Událost týdne: Europa Jagellonica
     Slavná dynastie Jagellonců znovu ožívá. Alespoň tedy na poli umění a kultury. Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře hostí totiž mezinárodní výstavní projekt Europa Jagellonica. Historik umění Jiří Fajt na něm pracoval celých deset let. Za zdmi někdejší Jezuitské koleje se tak můžete seznámit s rozmanitými uměleckými díly mistrů pozdního středověku a raného novověku. Naše pozvánka do Kutné Hory však nemíří jen do GASKu, ale i na Mezinárodní hudební festival, který začíná v sobotu 2. června.
     24:40
     Soutěž
      Přehrát celé video
      Stopáž26 minut
      Další díl
      2. červen 2012

      Kultura.cz na sociálních sítích

      Napište nám