Vernisáže, premiéry a kulturní události tohoto týdne – Rozhovor – Portrét – Kritická židle

Obsah dílu

Přehrát vše
Rozhovor

Bedřich Smetana: The Greatest Hits

V pražském Divadle ABC můžete vidět nové představení s názvem Bedřich Smetana: The Greatest Hits. Jedná se o autorský projekt zkoumající odkaz českého hudebního velikána, ale v poněkud novém kabátě. Nejslavnější Smetanovy melodie upravili a zaranžovali muzikanti Ivan Hlas s Jiřím Janouchem. Jednou znějí jako reggae, jindy jako rock'n'roll, song od Beatles či balada ve stylu skupiny Queen. „Bedřich Smetana je skutečný český hitmaker. Kdyby žil dnes, jeho písničky by nejspíš bodovaly v hitparádách,“ říkají Ivan Hlas a Jiří Janouch.


Kritická židle

Richard Drury

Na kritickou židli usedl výtvarný teoretik Richard Drury z Ústavu umění a designu Západočeské univerzity v Plzni. Hodnotí dvě výstavy s anglickým humorem jemu vlastním, který vás určitě pobaví.


Reportáž

Dny evropského filmu

Událostí týdne bude přehlídka současné evropské kinematografie, která začne 12. dubna v Praze. Dny evropského filmu přinesou přes 40 snímků z více než 25 evropských států. Pokusíme se přiblížit vám filmy, které byste si opravdu neměli nechat ujít – jako třeba dánsko–český historický snímek Královská aféra, který získal 2 Stříbrné medvědy na letošním MFF v Berlíně a byl vyroben v české koprodukci a natáčen převážně v Čechách.

Dny evropského filmu


Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST
ŽánrMagazín