26 minut
Kultura.cz

5. únor 2012

Obsah dílu

Cena kritiky za mladou malbu — Klára Kubíčková — Radim Špaček

Části dílu

00:45
Buďte v obraze
  03:31
  Reportáž: Cena kritiky za mladou malbu
   Reportáž jsme natočili ve vypjatém okamžiku udílení cen v pražské Galerii kritiků, které zároveň zahájilo výstavu Cena kritiky za mladou malbu 2012 – Malba a její přesahy. Jaký byl letošní 5. ročník, kdo zvítězil a proč, jakými cestami se ubírá současná malba a současné výtvarné umění vůbec, to bude téma pro předsedu poroty Lubomíra Typlta a mladé finalisty.
   08:50
   Buďte v obraze
    Perfect Sense
    Ikebana B.K.S.
    Leonard Cohen
    Půlnoc v Paříži
    11:18
    Kritická židle: Klára Kubíčková – Nechtěl jsem být Leninem, Babička
     Na kritickou židli usedla redaktorka MF Dnes Klára Kubíčková a přinesla si knížku Dory Čechové Nechtěl jsem být Leninem. Dozvíme se, v čem ji literární debut autorky učaroval a proč by nechtěla číst Babičku ve zkrácené verzi pro děti.
     16:04
     Rozhovor: Radim Špaček
      Rozhovor s Radimem Śpačkem, úspěšným režisérem filmu Pouta, je tentokrát o jeho divadelní režii. Povídali jsme si v divadle ABC před premiérou Šivova kola života, což je projekt s oslňující výpravou, který v sobě nese odkaz indické kultury a mytologie. Radim Špaček se inspiroval ve světě bollywoodského filmu a jako režisér taneční divadelní show, ji doplnil i dynamickou filmovou projekcí.Jako milovníka Indie se ho ptáme, co ho na této zemi nejvíc přitahuje?
      Jsou to lidé, kultura, historie, jídlo, filmy, meditace?
      24:32
      Soutěž
       Přehrát celé video
       Stopáž26 minut
       Další díl
       11. únor 2012

       Kultura.cz na sociálních sítích

       Napište nám