Kultura.cz

26. červen 2011

25 minut
Kultura.cz

26. červen 2011

Obsah dílu

Dokumentární film Generace Singles — Historik umění Jiří T. Kotalík — Rozhovor s Radůzou — Buďte v obraze

Části dílu

00:46
Buďte v obraze
  04:27
  Pozvánka: Dokumentární film Generace Singles
   Dokumentární film Generace Singles vstupuje do kin 14. července. Režisérka Jana Počtová se ve svém novém snímku věnuje tématu tzv. singles - svobodných, ekonomicky nezávislých a nezadaných lidí. Film přináší výpovědi šesti hrdinů, které sledovala po dobu jednoho roku. Snaží se přijít na to, kdo jsou singles, jak žijí, proč jsou bez partnera, zda ho hledají nebo zda už rezignovali. Výpovědi jsou upřímné. Vypráví o promarněných šancích na život ve dvou, o strachu z neúprosně utíkajícího času, o sexu a intimitě, o stále se tenčící nabídce potenciálních partnerů a také o tlaku rodičů a okolí, aby si už konečně někoho našli... Víte, že to je téma aktuální už pro téměř 30 % naší populace? Více o tom v naší POZVÁNCE.
   09:47
   Buďte v obraze
    12:07
    Kritická židle: Historik umění Jiří T. Kotalík
     KRITICKÁ ŽIDLE je tentokrát připravena pro historika umění a rektora pražské Akademie výtvarných umění Jiřího T. Kotalíka. Hovořit bude o dvou současných kauzách - plánované demolici domu na Václavském náměstí a o obnově Staroměstského náměstí.
     17:03
     Rozhovor: Rozhovor s Radůzou
      ROZHOVOR s písničkářkou Radůzou je o její nové kapele a také nové knížce, která teď v červnu vychází. Po dětské knížce O Mourince a Lojzíkovi napsala Radůza knihu povídek Čáp nejni kondor. Své vzpomínky na rané dětství přetavila do dvanácti povídek, v nichž očima malé hubené svéhlavé holky, která má na život už ve čtyřech letech svůj dosti jasný názor, popisuje lapidárně úsečným a přitom humorným stylem historky čistě rodinné: život u babičky a dědy na vsi se závanem starých časů, strejdu, kterému táhla kořalka z pusy, vzdálený rozvod rodičů, blechy i úmrtí domácích psů...
      24:38
      Soutěž
       Přehrát celé video
       Stopáž25 minut
       Další díl
       2. červenec 2011

       Kultura.cz na sociálních sítích

       Napište nám