Kultura.cz

19. červen 2011

27 minut
Kultura.cz

19. červen 2011

Obsah dílu

Výstava – Prague Biennale 5 — Jiří Turek – cityLAB — Lubomír Typlt

Části dílu

00:46
Buďte v obraze
  04:42
  Výstava – Prague Biennale 5
   Až do 11. září je v nových prostorách dvou pater výškového domu Microna v Praze otevřena výstava Prague Biennale 5, která do České republiky přiváží díla od téměř 200 umělců z celého světa včetně Indie. Vidět zde můžete vše, co spadá pod slovo "umění". Od maleb přes video instalace až k fotografiím. Ředitelé bienále Helena Kontová a Giancarlo Politi navíc tvrdí, že jde nejspíš o jedinou výstavu ve střední Evropě, kde se představují díla opravdu nová a přelomová v současném umění. V naší Reportáži vám ukážeme např. videa a počítačově manipulované fotografie Terezy Severové.
   11:48
   Kritická židle
    Na KRITICKÉ ŽIDLI zhodnotí redaktor Mladé fronty Dnes Josef Chuchma dva aktuální výstavní počiny. Nejprve se podívá na ojedinělý projekt fotografa Jiřího Turka cityLAB a poté se zamyslí nad zastoupením fotografie na přehlídce českého výtvarného umění let 1938-1948 v pražské Městské knihovně.
    16:50
    Portrét: Lubomír Typlt
     V PORTRÉTU vám představíme našeho předního malíře Lubomíra Typlta. Vedle českých vysokých uměleckých škol absolvoval také Kunstakademii v Düsseldorfu. Typltovou značkou se staly jeho expresivní velkoformátové figurativní malby obsahující prvky absurdity, sarkasmu a humoru. V současné době probíhá autorova výstava v pražské Galerii Zdeňka Sklenáře, kde vystavuje současně se svými německými profesory. Mimochodem - jádro hudební skupiny WWW, spjaté s prvopočátky hip hopu u nás, se vytvořilo kolem osobnosti Ondřeje Anděry aka Sifona a právě malíře Lubomíra Typlta. Uvidíte a uslyšíte.
     24:58
     Soutěž
      Přehrát celé video
      Stopáž27 minut
      Další díl
      25. červen 2011

      Kultura.cz na sociálních sítích

      Napište nám