Vernisáže, premiéry a kulturní události tohoto týdne – Rozhovor – Portrét – Kritická židle

Obsah dílu

Rozhovor týdne: Festival Psycho Film

Rozhovor týdne: Festival Psycho Film

Od 3. do 5. června se v Praze už počtvrté koná Psycho Film - festival pro všechny, kteří mají mozek a nebojí se jej používat. Stejně jako v uplynulých letech nabízí možnost zhlédnout několik desítek hraných i dokumentárních filmů z oblasti psychiatrie, psychologie a sexuologie. S režisérem Davidem Vondráčkem budeme hovořit o jeho novém časosběrném dokumentu, který má na festivalu premiéru. Na osudech a vztahu dvou bezdomovců - Jany a Honzy - bez příkras a s ironií zachycuje snímek Láska v hrobě, jaké je to být v současné České republice úplně na dně.

Na kritické židli publicistka Pavlína Blahotová

Na kritické židli publicistka Pavlína Blahotová

Publicistka Pavlína Blahotová na designové Kritické židli pochválí předního českého výrobce sedacího nábytku z ohýbaného dřeva, který získal pověstný "červený puntík" neboli Red Dot Design Award 2011 za křeslo Merano. Kriticky pak zhodnotí fakt, že jeden nejmenovaný mezinárodní nábytkový koncern v reklamě na svůj výrobek zneužil slavného závěsného křesla Bubble Chair.

Portrét: Jaryn Janek – Ty lidi

Portrét: Jaryn Janek – Ty lidi

Pod jménem Jaryn Janek se skrývá baskytarista, který na tuzemské scéně prošel řadou větších či menších kapel. Na svou první sólovou desku Ty lidi přizval několik zpěvaček - od Lenky Dusilové přes Martinu Fišerovou až po Evu Turnovou z The Plastic People of the Universe. V písničkách se mísí folk, jazz i čistá alternativa. Debutové album bylo pokřtěno 13. května v pražském klubu Jazz Dock a my jsme byli s kamerou u toho.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 P ST
ŽánrMagazín