Vernisáže, premiéry a kulturní události tohoto týdne – Rozhovor – Portrét – Kritická židle

Obsah dílu

Událost týdne: Dny evropského filmu

Událost týdne: Dny evropského filmu

Přehlídka současné evropské kinematografie 18. DNY EVROPSKÉHO FILMU se letos uskuteční v Praze od 14. do 21. dubna v kinech Světozor a Lucerna, poté se přesune do Brna a dalších měst. Dny evropského filmu zahájí v pražském kině Světozor komedie uznávaného současného německého režiséra Toma Tykwera Tři a přehlídku zakončí 21. dubna v kině Lucerna předpremiéra nového českého filmu režiséra Tomáše Řehořka Czech Made Man. Originální příběh vznikl na základě vyprávění současného českého multimilionáře, který za svým cílem došel nikoliv přes tunely, zakázky a neprůhledné vazby, ale velmi svéráznou cestou "švejkovského" selfmademana. Více v naší REPORTÁŽI.

Kritická židle: Výstava M. Pěchoučka a J. Thýna

Kritická židle: Výstava M. Pěchoučka a J. Thýna

Na KRITICKOU ŽIDLI jsme pozvali muzikanta a také odborného asistenta na AVU v Praze Mikoláše Růžičku. Vybral si pro hodnocení výstavu Michala Pěchoučka a také Jiřího Thýna.

Portrét: Deborah Kahlová

Portrét: Deborah Kahlová

Pro PORTRÉT jsme si vybrali zpěvačku Debbi. Deborah Kahlové je sedmnáct let a v posledních patnácti měsících se její dosud obvyklý teenagerský život změnil. Předloni na podzim vypadla jako první semifinalistka ze soutěže Česko-Slovenská SuperStar. Pak nahrála skladbu Touch The Sun, začala připravovat své debutové album a dostavily se první úspěchy. Dokonce získala zlatou sošku Anděla 2010 v jedné z hlavních kategorií, a to za skladbu roku. Poslechněte si její názory na tvorbu a život v Česku.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 P ST
ŽánrMagazín