Kultura.cz

31. říjen 2010

22 minut
Kultura.cz

31. říjen 2010

Obsah dílu

Vizuální mág Dan Gregor — Česká kapela Chinaski a slovenská Elán — Jan Švankmajer - Přežít svůj život

Části dílu

00:45
Buďte v obraze
  03:35
  Portrét: Vizuální mág Dan Gregor
   V Portrétu vám představíme vizuálního mága Dana Gregora alias Initiho, který se pokouší posouvat hranice našeho vnímání nehmotných obrazů. S Amarem Mulabegovičem tvoří skupinu The Macula, která se specializuje na stále populárnější projekce na budovy ve veřejném prostoru zvané mapping. Mimo jiné vám ukážeme, kterak Staroměstský orloj v Praze oslavil v říjnu své 600. narozeniny. Přímo na jižní stranu budovy Staroměstské radnice promítali čeští audiovizuální umělci významné kapitoly z dějin orloje
   09:05
   Buďte v obraze
    11:15
    Kritická židle: Česká kapela Chinaski a slovenská Elán
     Na Kritickou židli usedne hudební redaktor deníku Právo Jaroslav Špulák, který si posvítí na aktuální dění kolem dvou tuzemských popových legend ? české kapely Chinaski a slovenského Elánu.
     15:52
     Rozhovor týdne: Jan Švankmajer - Přežít svůj život
      Nový snímek Jana Švankmajera Přežít svůj život byl letos v září ve světové premiéře uveden na 67. filmovém festivalu v Benátkách. Bytostný surrealista Švankmajer je jedním z mála českých filmařů, jehož znají a považují si i v zahraničí. K jeho dílu se hlásí světoví tvůrci včetně Jean-Pierra Jeuneta, Tima Burtona či Terryho Gilliama. V Česku byl coby nekompromisní autor dlouho zakazovaný a opomíjený. V poslední době ale získal několik cen na Českých lvech a na festivalu v Karlových Varech za celoživotní dílo. Tento čtvrtek vstupuje do českých kin Švankmajerova psychoanalytická komedie, která je příběhem muže žijícího jeden život v realitě a druhý ve snu. A právě o propojení reality a snů budeme hovořit s jejím tvůrcem.
      20:46
      Soutěž
       Přehrát celé video
       Stopáž22 minut
       Další díl
       6. listopad 2010

       Kultura.cz na sociálních sítích

       Napište nám