Vernisáže, premiéry a kulturní události příštího týdne – Rozhovor – Portrét – Kritická židle

Obsah dílu

Rozhovor týdne: Fresh Film Fest

Rozhovor týdne: Fresh Film Fest

Mezinárodní festival studentského filmu Fresh Film Fest se letos přestěhoval z Karlových Varů, kde bylo pro studenty příliš draho, do Prahy. V hlavním městě našel za pět dnů více než sedm tisíc diváků. O výjimečných soutěžních filmech i smyslu uměleckých cen budeme hovořit s herečkou Marthou Issovou, která se letos poprvé stala členkou poroty.

Kritická židle

Kritická židle

S Kritickou židlí a publicistou Petrem Korálem se tentokrát vydáme přímo do centra hudebního dění - na Open Air Festival v Trutnově. Kromě hodnocení festivalového vystoupení brněnské alternativní kapely Ještě jsem se nedohodli bude řeč i o novém singlu Heja Heja, se kterým do éteru vtrhla zpěvačka Iveta Bartošová.

Reportáž: Cesta mramoru

Reportáž: Cesta mramoru

Nakonec se podíváme do Dobřichovic u Prahy na slavnostní představení soch 4. ročníku sochařského symposia Cesta mramoru. Loni tady na břehu Berounky pod rukama pozvaných sochařů vznikaly z mramorových kvádrů čtyři objekty. Elementární postava Jiřího Plieštika, Květ z mojí zahrady Václava Gatarika, Očekávání Barbory Hapalové a Symetrie Mira Žáčka se letos staly další částí sochařského chodníku z Dobřichovic do Karlíka. Celé "sochořadí" uvidíte v naší Reportáži.

Přehrát vše
Stopáž22 minut
Rok výroby 2010
 P ST
ŽánrMagazín