Kultura.cz

4. červenec 2010

23 minut
Kultura.cz

4. červenec 2010

Obsah dílu

S profesorem Šváchou o SIALu — Darina Křivánková — GASK v Kutné

Části dílu

00:45
Buďte v obraze
  03:40
  Rozhovor týdne: Sial architekti
   Sdružení inženýrů a architektů Liberec (Sial) tvoří podstatnou kapitolu tuzemských dějin architektury druhé poloviny minulého století. Podle historika architektury Rostislava Šváchy zájem české veřejnosti o tvorbu libereckých architektů neutuchá ani v současnosti. Sial je ostatně také autorem podoby fasády českého pavilonu v Šanghaji. S profesorem Šváchou budeme mimo jiné hovořit o dvou aférách z posledních let ? o prohraném zápasu libereckých občanských aktivit za záchranu obchodního střediska Ještěd v Liberci a úspěšném boji o zachování obchodního domu Máj/My v centru Prahy.
   10:53
   Kritická židle
    Na Kritickou židli usedne redaktorka časopisu Reflex Darina Křivánková, aby zhodnotila filmové dílo režiséra Juraje Herze, který převezme na letošním 45. ročníku MFF Karlovy Vary Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.
    16:10
    Reportáž: GASk galerie
     Česko má od května světovou galerii. Sídlí v Kutné Hoře v nově opravené Jezuitské koleji a nabízí sbírku Čapka, Filly, Štyrského a Preissiga, ale také středověkou iluminaci, současné umění či instalaci Fillova archivu. V GASKu, neboli Galerii Středočeského kraje, nejde jen o prezentaci skvostů české moderny i současné tvorby, ale také o to, jak jsou expozice v galerii postavené. V naší Reportáži uvidíte, že se to povedlo citlivě, inspirativně, na úrovni srovnatelné s podobnými expozicemi v Londýně, Vídni či Bruselu.
     21:05
     Soutěž
      Přehrát celé video
      Stopáž23 minut
      Další díl
      10. červenec 2010

      Kultura.cz na sociálních sítích

      Napište nám