Vernisáže, premiéry a kulturní události příštího týdne – Rozhovor – Portrét – Kritická židle

Obsah dílu

Událost týdne: výstava Aleše Veselého

Událost týdne: výstava Aleše Veselého

Událostí tohoto týdne je start výstavy předního českého sochaře Aleše Veselého v pražské Galerii Smečky, která začíná 30. června pod názvem Disproporce dimenzí - fragmenty záznamů. Některé exponáty vám společně s autorem představíme v jeho Open-air studiu ve Středoklukách u Prahy. Uvidíte, že se jeho sochy vymykají měřítkům, na jaká jsme v této zemi zvyklí. Také jejich obsah - navýsost a soustavně existenciální - nachází jenom stěží obdobu. Nás zaujala třeba Vznášející se skála, jeden z jeho tzv. pouštních projektů.

Kritická židle

Kritická židle

Na Kritickou židli usedne vedoucí Ateliéru designu výrobků VŠUP Praha Michal Froněk. Zhodnotí interiér jedné nové restaurace a také se zamyslí nad designem nové nízkopodlažní tramvaje pro Prahu podle návrhu architekta Patrika Kotase.

Rozhovor týdne: kapela Eggnoise

Rozhovor týdne: kapela Eggnoise

Tak jako v sobě slovo eggnoise spojuje maximální řád s chaosem, tak mísí česká kapela Eggnoise sofistikovanou hudební kompozici s punkovým drivem a živelností. Kapela počala svou pouť kolem roku 1994 a od té doby se neustále vyvíjí ve všech ohledech. Nejsou jí cizí hudební žánry jako grunge, punk, rock, jazz a pop, nezůstává na jednom místě, ale zároveň neopouští již dobytá území - tvrdí hudebníci v našem Rozhovoru. Živě si tuhle kapelu můžete užít na festivalu Rock for People - v sobotu 3. července.

Přehrát vše
Stopáž22 minut
Rok výroby 2010
 P ST
ŽánrMagazín