Vernisáže, premiéry a kulturní události příštího týdne – Rozhovor – Portrét – Kritická židle

Obsah dílu

Událost týdne: Designblok 09

Událost týdne: Designblok 09

Událost týdne - to bude největší česká designová přehlídka, která se v Praze koná už pojedenácté. Designblok 09 nabídne od 6. do 11. října 212 prezentací, výstav a přehlídek na 63 místech po celém městě. Dvě superstudia v Holešovicích představí na ploše 6000 metrů čtverečných designové novinky od nás i ze světa. Na to, jak si český design momentálně stojí, jsme se zeptali designéra Jakuba Berdycha ze Studia Qubus, dvojnásobného držitele titulu Prodejce roku, který mu udělila Akademie designu ČR.

Kritická židle

Kritická židle

Na Kritickou židli tentokrát usedne redaktor Lidových novin Vojtěch Rynda, aby zhodnotil dvě aktuální české filmové premiéry - komedii režiséra Tomáše Vorla Ulovit miliardáře a dokument Martina Marečka Auto*Mat.

Portrét: projekt Krychle

Portrét: projekt Krychle

29. září představila výtvarná skupina Obr. svůj nový projekt Krychle, který bude ve veřejném prostoru na Klárově k vidění do 18. října. Jedná se o venkovní expozici maleb a grafik v architektonicky propracovaných nosičích - krychlích. Výstava má za cíl představit činnost mladé generace umělců širší veřejnosti i těm, kteří by za normálních okolností výstavu v kamenné galerii nenavštívili. Umístěním výstavy do exteriéru města, do jeho běžného provozu, demonstrují, že moderní umění nepatří jen do izolace výstavních prostor, ale je určeno lidem. V našem Portrétu vám výtvarnou skupinu Obr., do které patří Pepa Achrer, David Hanvald, Martin Krajc a Karel Štědrý, blíže představíme.

Přehrát vše
Stopáž22 minut
Rok výroby 2009
 P ST
ŽánrMagazín