Vernisáže, premiéry a kulturní události příštího týdne – Rozhovor – Portrét – Kritická židle

Obsah dílu

Událost týdne: Wintonův vlak

Událost týdne: Wintonův vlak

Po 70 letech od události, kdy Nicholas Winton zachránil 669 dětských životů, vypravily České dráhy 1. září Wintonův vlak, který projede stejnou trasu Praha-Londýn. Tento vlak bude symbolizovat jasný odpor k nacionální, etnické či náboženské nenávisti, která bohužel dodnes vyvolává konflikty v různých částech světa včetně Evropy. V Kultuře.cz se seznámíme s některými účastníky jízdy tímto historickým vlakem.

Kritická židle

Kritická židle

Na Kritickou židli usedne hudební redaktor Aktuálně.cz Pavel Turek. Pohovoří o fenoménu reunionů, tedy úspěšných kapel, které se po letech daly zase dohromady a navázaly v dobrém slova smyslu na svou "zašlou" slávu. Kriticky se zaměří na problém ekologických dopadů světových megaturné na naši planetu.

Portrét: Václav Gatarik

Portrét: Václav Gatarik

Příznivci výtvarného umění si již za poslední roky zvykli, že se vždy o prázdninách mohou setkat s novou kolekcí exteriérových keramických objektů na výstavě Letní keramická plastika. Již počtvrté se tato akce koná v zámeckém parku kolem tvrze v Roztokách u Prahy. Kurátorem celé expozice a vlastně i jedním z vystavujících výtvarníků je sochař Václav Gatarik. Po letech strávených v Německu se vrací úspěšný sochař domů. V jeho ateliéru poblíž Mariánských Lázní se o způsobu jeho tvorby a o životních plánech dozvíme více.

Přehrát vše
Stopáž22 minut
Rok výroby 2009
 P ST
ŽánrMagazín