Vernisáže, premiéry a kulturní události příštího týdne – Rozhovor – Portrét – Kritická židle

Obsah dílu

Rozhovor: Jiří Sozanský

Rozhovor: Jiří Sozanský

Sochař, malíř a grafik Jiří Sozanský prožil konec roku opravdu hekticky - ve slévárně v Horní Kalné u Vrchlabí dokončoval novou sochu na výstavu, která byla tento týden zahájena v Ambitu kláštera františkánů v Praze. Má prostý název - Jan Palach. 16. ledna totiž uplynulo 40 let od jeho upálení. K tomuto výročí přichystala kurátorka Dana Kyndrová expozici dobových fotografií, kterou doplňuje i jedna zcela nová figurální plastika. Její autor ji nazval 1969.

Kritická židle: publicistka Jana Soprová

Kritická židle: publicistka Jana Soprová

Na Kritickou židli usedne publicistka Jana Soprová a zaměří se na dvě lednové filmové premiéry - český snímek Ocas ještěrky, který byl natočen v koprodukci s Českou televizí a pak americký film Yes Man.

Portrét: Vendula Šmoldasová

Portrét: Vendula Šmoldasová

Portrét jsme natočili se zpěvačkou Vendulou Šmoldasovou alias Zeurítií. Během svého šestadvacetiletého života zatím stihla vystudovat konzervatoř, VOŠ Jaroslava Ježka, stát se manželkou, matkou dvouletého syna Kryštofa a nalézt svou lásku k brazilské portugalštině. V našem portrétu budeme hovořit o jejím novém albu, plném brazilských životabudičů, a o kapele, kterou založila před rokem se svým manželem Liborem Šmoldasem, jazzovým kytaristou. Její formace, nově nazvaná Zeurítia, vydala po ročním koncertování svůj stejnojmenný debut.

Přehrát vše
Stopáž21 minut
Rok výroby 2009
 P ST
ŽánrMagazín