Kultura.cz

10. prosinec 2006

18 minut
Kultura.cz

10. prosinec 2006

Obsah dílu

Držitel Ortenovy ceny Marek Šindelka — Film Shortbus a Transylvánie — Architektka Barbora Škorpilová

Části dílu

00:42
Buďte v obraze
  03:22
  Rozhovor: držitel Ortenovy ceny Marek Šindelka
   Pražské vydání vám přináší rozhovor s čerstvým držitelem Ortenovy ceny Markem Šindelkou. Je mu dvacet dva let, studuje filosofickou fakultu, vydal první sbírku básní a hned za ni získal prestižní cenu. Strychnin Marka Šindelky zapůsobil okamžitě. Ptáme se ho na dětství strávené na českých hradech, vztah k bratrovi a matce, neboť básně jsou reakcí na životní události, které rodinu potkávaly, jak říká sám autor.
   07:40
   Kritická židle: film Shortbus a Transylvánie
    Na Kritické židli je nová tvář - filmová kritička Ilona Francková a hodnotit bude americký Shortbus a francouzskou Transylvánii.
    10:41
    Portrét: architektka Barbora Škorpilová
     V Portrétu uvidíte architektku Barboru Škorpilovou. Cestou ze svého nového vinohradského bytu do práce, studia Mimolimit na Malé Straně, jezdí kolem mnoha projektů, pod nimiž je podepsána - ať je to restaurace Zahrada v Opeře, nebo hotel Hilton či restaurace Pravda v Pařížské ulici nebo Hergetova cihelna u Karlova mostu a kavárna Square na Malostranském náměstí. Má za sebou desítky realizací od bytů přes hotely, restaurace či kavárny a přes svůj mladý věk patří dnes ke špičkovým českým architektům. A teď zrovna otvírá vánoční výstavu designových předmětů, které mohou být i dobrým nápadem pro dárek pod stromeček.
     Přehrát celé video
     Stopáž18 minut
     Další díl
     16. prosinec 2006

     Kultura.cz na sociálních sítích

     Napište nám