Jaroslav Samson Lenk se svou speciální formací Slunečno prozáří další vydání folkového magazínu. Diváci se mohou těšit také na Michala Vaňka, Janu Šteflíčkovou, Pepu Streichla či klip skupiny Čankišou (2009). Režie V. Fatka

Když v roce 2006 Jaroslav Samson Lenk dokončoval sólové album Slunečno, již možná tušil, že studiová tvář projektu se přelije i do občasného živého koncertování. Na Slunečnu se Samson obklopil výtečnými hudebníky z jazzových i jiných vod, a přesto (či snad právě proto), že společně kapela vůbec nezkouší, má výsledný tvar charakter uvolněného akustického hraní, pod jehož povrchem prosvítají výtečné instrumentální dispozice jednotlivých muzikantů. Žádné exhibice, žádná hudební prostořekost – jen radost z kvalitních písniček a z prostého, nicméně velmi poučeného podání!

Druhým hostem pořadu bude písničkář Michal Vaněk, jehož domovská skupina Zhasni letos vydala své první CD. Michal Vaněk jako písničkář koketuje s šansonem a divadelními formami, vždyť je sám zapáleným amatérským divadelníkem. Do studia si s sebou přivezl dva doprovodné muzikanty a kabátek z klavírních tónů, doprovodné kytary i ukázněného klarinetu Michalovým přemýšlivým, a v pomalém tempu vedeným, písním sluší.

Hudební skládačku tradičně doplní reportáž, dnes s Janou Šteflíčkovou.

Se svými názory na čerstvé desky se podělí hudební publicista Tomáš Polívka. Archiv ČT připomene šedesátiny Pepy Streichla.

Nový animovaný klip poslala skupina Čankišou.

A v závěru přijde i rekapitulace divácky nejúspěšnějších písní v rámci hitparády Top na moll.

Pořadem provádí Barbora Černošková.

Stopáž42 minut
Rok výroby 2009
ŽánrHudba