Legenda trampské písně Kapitán Kid a ostravská skupina Tempo di vlak v hlavních rolích písničkového magazínu (2009). Režie V. Fatka

Obsah dílu

Přehrát vše

Kapitán Kid je pro řadu čtenářů známý spíš pod svým civilním jménem Jaroslav Velinský. Ano, jeden z nejznámějších soudobých autorů sci-fi patří již od padesátých let k trampskému hnutí. Řada jeho písní u táborových ohňů zlidověla a kromě autorské tvorby se Kapitán Kid podílel v šedesátých letech i na vzniku festivalu Porta – festival Trampská Porta ostatně Kapitán Kid podporuje dodnes. Své poslední album Dum-dum-dumky vydal právě letos, obsahuje klasické Kidovy písničky ovšem v zbrusu novém aranžmá.

Ostravskou skupinu Tempo di vlak pojí s Kapitánem Kidem nejen náhodná slovní hříčka (Kid vydal v roce 2007 album Tempo di kůň). Láska k tradiční i moderní trampské písni prostupuje celou tvorbu této sympatické kapely. Od svého vzniku v devadesátých letech získali mnoho cen, jak za interpretaci tradiční trampské písně, tak i za vlastní autorskou tvorbu. Nevyhnulo se jim ani ocenění od diváků na největším folkovém festivalu Zahrada. Ještě čerstvá je jejich poslední deska nazvaná prostě Tempo di vlak 2009.

Písničkový magazín bude jako vždy doplněn reportáží – tentokrát s písničkářkou Luckou Redlovou, novým videoklipem Pavlíny Jíšové, vystoupením hudebního publicisty Tomáše Hrubého a konečně diváckou hitparádou Top na moll.

Uvádí Barbora Černošková.

Stopáž42 minut
Rok výroby 2009
ŽánrHudba