Koncerty skupiny Čankišou a dua Lada Šimíčková a Ivo Cicvárek. Rozhovor s písničkářem Slávkem Janouškem o Textové dílně (2011). Režie V. Fatka

Brněnská skupina Čankišou hraje hudbu smyšleného jednonohého národa Čanki. K jejím poznávacím znamením patří pestré aranže (mj. výrazná rytmika, didgeridoo, dva saxofony) a nezaměnitelný hlas a nepřehlédnutelná postava zpěváka Karla Heřmana. Skupina hraje od svého vzniku ve stále stejném sedmičlenném složení. Vystupovala na festivalech v Pákistánu nebo na ostrově Réunion a právě vydala své páté studiové album Fayth.

Šansoniérka a textařka Lada Šimíčková zatím žádné album nenatočila, ale pochlubit se může například opakovaným postupem do soutěže písničkářů na festivalu Zahrada. Do povědomí se dostala díky Textové dílně Slávka Janouška a její texty mají v repertoáru i další interpreti jako skupina Zhasni nebo Lucie Redlová. Lada Šimíčková v současné době vystupuje v duu se zkušeným brněnským písničkářem a hudebníkem Ivo Cicvárkem.

Součástí pořadu bude i krátká návštěva u Slávka Janouška – právě v souvislosti s Textovou dílnou. Písničkář nabídl původně své webové stránky k virtuálnímu setkávání textařů mladší a střední generace. Nejprve tam tvůrci pouze „zavěšovali“ své texty a diskutovali o nich. Velmi brzy se však z Textové dílny stal živý organismus, jehož součástí je vzájemné zhudebňování a poskytování textů, setkávání, semináře, pravidelná účast členů Textové dílny na vybraných folkových festivalech (Zahrada, Folkové prázdniny aj.).

Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
ŽánrHudba