Obsah dílu

Přehrát vše

Pepa s Petrem se rozhodli zkontrolovat postup oprav na dé jedničce. Nejdřív trochu zabrousili do historie a zjistili, že dálnice se u nás plánovala už za první republiky. Dokonce se pak začala i stavět. Z té doby zbyly některé kousky dálnice a stojí za to je vidět. Takový nedokončený most ve vodní nádrži, ze které kouká jen část vozovky, to je pro milovníky technických památek přímo lahůdka. Podobně jako unikátní dvoupatrový most s jedním patrem historickým a vyšším patrem modernějším.

Pepa stylově projel kus trasy s Broukem. Jeho historie je vlastně s naší dálnicí dost podobná, věkově a trochu i osudem. Kdyby vám přišla hudba k jízdě trochu zvláštní, tak vězte, že VW Brouk byl ve své době symbolem beatnické módy. Aleš vzal úplně vážně testování aut. A rovnou to dokazuje na testu Porsche Macan. Projel si s ním pěkných pár kilometrů, natočil úžasné záběry, nechal si je náladově dobarvit, sehnal spoustu informací a samozřejmě přidal svoje pocity. No, takové auto si to zasluhuje. To Petr se pohodově svezl ve třetí generaci eskového Mercedesu. Spotřebu raději neřešil, spíš se nechal unést tehdejší elektronickou výbavou, dne už fungující jen z části.

Pánové, kontrolující dálnici se samozřejmě chtěli na stavebních strojích projet a zablbnout si s nimi. Jenže oprava D1 je dost vážná věc, a i když to tak možná na první pohled nevypadá, jede dost slušným tempem. Stavaři nám ukázali, jak to celé probíhá, pustili nás skoro všude, ale jinak nás docela slušně vypoklonkovali. Žádné blbnutí, žádné svezení. A co? Tak to má být.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2014
 P ST HD