Auto Moto Revue

MG 1938 – opravdu byl vzorem pro Aero cililink?

27 minut

MG 1938 – opravdu byl vzorem pro Aero cililink?

Obsah dílu

Peugeot 308 GTI — Dědeček automobil MG z roku 1938 — Toyota Prius — Motorkou 650 CF Moto — Soutěž

Části dílu

01:13
Peugeot 308 GTI
  Peugeot 308 GTI. 270 koní pod kapotou, cena 800 tisíc. 1,6 litru motor a přitom kolem 8 litrů spotřeba. GTI opravdu jede. Jen si Petr stěžuje na nepřesné řazení. Zarazilo ho, že ručičky otáčkoměru a rychloměru jdou proti sobě. Ale podvozek si pochvaluje. Po přepnutí do režimu sport je to teprve ten správný zážitek. Ale i pro jízdu po okreskách se tenhle lev hodí.
  07:20
  Dědeček automobil MG z roku 1938
   Dědeček automobil MG z roku 1938. Pan majitel ho má v ukázkovém stavu. 50 koní, třináctistovka dokáže uhánět přes stovku, ale pak to ubrzdit. Petr ovšem není úplně správně oblečen do takového elegána. Takže vytáhnout sytič, rozsvítit obří reflektory a jedeme.
   12:56
   Toyota Prius
    Toyota Prius, auto, které vypadá jinak. Buď ho milujete, nebo vám vůbec nic neříká. A byl to první sériový hybrid. Aleš testuje už čtvrtou generaci. Hybridní motor by měl mít hodně nízkou spotřebu, až kolem 4 litrů, ale Alešovi se to nepovedlo. Na palubce můžete sledovat všelijaké grafy a statistiky spotřeby, dokonce přepočet na náklady v eurech. Baterie se přestěhovaly pod sedačku a jsou menší. Kufr je tak větší, ale zmenšil se prostor nad hlavou na zadních sedadlech. Elektromotor také pomáhá benzínu stále častěji. Prius je důkaz toho, že hybridy pomalu dospívají.
    18:46
    Motorkou 650 CF Moto
     Míra si zkusil jízdu s cestovní čínskou motorkou 650 CF Moto. Na první pohled vypadá docela dobře. Míra si pochvaluje ovládání i průjezdy zatáčkami. Ale motor žádná sláva, zátah nic moc. Dejme tomu pohodová jízda. Brzdy hodně jedovaté. Řídítka jsou dost vysoko, stupačky zase nízko. Míra je celkem mile překvapen, ale těch potřebných dotáhnutí je přece jen dost
     23:54
     Soutěž
      Přehrát celé video

      Auto Moto Revue na sociálních sítích

      Napište nám