83 minut

Budoucnost České pošty

Část: Stručný přehled témat

Obsah dílu

Jak by měla probíhat transformace České pošty? Základní parametry dnes projedná kabinet. Týkat by se měla nejen rušení stovek poboček a propouštění zaměstnanců, ale také rozdělení podniku na dva - státní a komerční. Ten státní by zajišťoval základní služby objednáváné státem a komerční pak balíkové služby a logistiku. Jaká je budoucnost České pošty? Jak transformace dopadne na zákazníky a kvalitu poskytovaných služeb? Ptejte se s námi hostů středeční 90´ČT24.

Části dílu

00:01
Počasí
  07:05
  Stručný přehled témat
   08:03
   Budoucnost České pošt
    Vít Rakušan (STAN), vicepremiér, ministr vnitra, předseda hnutí
    Jana Mračková Vildumetzová (ANO), stínová ministryně vnitra, místopředsedkyně poslaneckého klubu
    Jindřiška Budweiserová, předsedkyně, Podnikový odborový koordinační výbor Česká pošta
    Dominik Stroukal, ekonom, Metropolitní univerzita Praha, člen Národní ekonomické rady vlády
    František Lukl, člen dozorčí rady České pošty, předseda, Svaz měst a obcí ČR
    Miloš Malaník, generální ředitel, DPD CZ
    76:44
    Příspěvky na ubytování uprchlíků
     Přehrát celé video
     Stopáž53 minut
     Další díl
     Stav ekonomiky, podpora Ukrajiny – klíčová témata Summitu EU

     Přehled dílů

      
     Stopáž83 minut

     90′ ČT24

     Počasí — Stručný přehled témat — Ministr chce zrušit navýšené přesčasy pro lékaře — Lavrov: Proti Rusku se spiknul celý Západ — Řídit půjde od 17 let, ale jen s mentorem — Týden do voleb na Slovensku — Dodávky nedostatkových léků

     24. 9. 2023 na ČT24
     Stopáž83 minut

     Jak se osvědčilo zavedení dohody o vině a trestu?

     Páteční 90´ČT24 na téma dohod o vině a trestu. Budou se zpřísňovat? Na jedné straně zrychlený proces a s tím i snížené náklady, na druhé straně doznání přináší nizší trest a to například i v případě znásilnění či zabití. Právě takové případy jsou celkem běžné - například muž, který 4 roky zneužíval a znásilňoval nezletilé chlapce odešel od soudu pouze s podmínkou díky dohodě o vině a trestu. Více od 20:10, ptejte se!

     22. 9. 2023 na ČT24
     Stopáž53 minut

     Jaký je stav veřejných financí?

     Úsporný balíček pomůže oddálit náraz na dluhovou brzdu. Podle předsedy Národní rozpočtové rady Mojmíra Hampla ale nebude stačit a v konsolidaci bude muset pokračovat i příští vláda. Za nerovnováhou veřejných financí podle rozpočtové rady stojí nezodpovědné kroky z covidové krize a taky jednorázová opatření reagující na zdražení energií nebo pohonných hmot.

     21. 9. 2023 na ČT24
     Stopáž83 minut

     Aktivity prezidenta Pavla v OSN

     Mír na Ukrajině nesmí diktovat Rusko, řekl prezident Petr Pavel v OSN.
     Ukrajina si podle něj zaslouží mír, který bude uzavřen za jejích vlastních podmínek.
     V projevu před Valným shromážděním připomněl, že následky ruské invaze pociťuje celý svět - vzhledem k ohrožení potravinové bezpečnosti, kterou způsobila ruská blokáda ukrajinských přístavů.
     O konfliktu na Ukrajině se bude dnes jednat také na schůzce Rady bezpečnosti. I tam prezident Pavel vystoupí v rámci otevřené debaty. Očekává se, že bude usilovat o podporu českého nestálého členství v této organizaci.

     20. 9. 2023 na ČT24
     Stopáž83 minut

     Rozkolísá hlasování Pirátů o ministru Blažkovi vládní koalici?

     Piráti hlasují o ministru spravedlnosti Pavlu Blažkovi - o výsledku bude jasno večer. Jedním z možných výstupů by mohla být výzva k jeho okamžitému odvolání z funkce. K tomu Blažek nevidí důvod. Kritice čelí za srpnové setkání s poradcem bývalého prezidenta Martinem Nejedlým. Šéf resortu ho označil za náhodu - v pražské restauraci, kde lobbista seděl, strávil pět hodin. Fungováním Zemanovy prezidentské kanceláře se zabývá Bezpečnostní informační služba. Nejedlý byl minulý týden u BIS na výslechu

     18. 9. 2023 na ČT24
     Stopáž83 minut

     90′ ČT24

     Počasí — Prezident Petr Pavel odletěl do USA — Stručný přehled témat — Odkaz Václava Havla v USA — Nová pravidla pro takzvané dohodáře — Novela zákoníku práce — Otázky Václava Moravce

     17. 9. 2023 na ČT24
     Stopáž83 minut

     Lampedusa před kolapsem – kdo s migranty pomůže?

     Italský ostrov Lampedusa vyhlásil kvůli silné migrační vlně stav nouze. Jen za poslední 4 dny se tam vylodilo téměř 10 tisíc uprchlíků. Některé migranty převáží do center na Sicílii.
     Sousední státy Francie a Německo reagují na situaci tím, že zdvojnásobují ostrahu svých hranic. Italský senátor Matteo Salvini to považuje za nešťastné a apeluje na solidaritu.
     Bude příval uprchlíků do jižní Evropy pokračovat? Jaké státy poskytnou pomoc? A jaký je postoj České republiky - jsme připraveni projevit Itálii solidaritu? Ptejte se a dívejte se na dnešní 90´ČT24!

     15. 9. 2023 na ČT24
     Stopáž53 minut

     Zřízení vyšetřovací komise k hradním kauzám

     Na aktivity prezidentské kanceláře mezi lety 2013 a 2023 se možná detailněji zaměří vyšetřovací komise. Její zřízení prodebatují poslanci. Komise by se měla zabývat kauzami Hradu z doby mandátu Miloše Zemana - třeba kauzou Novičok či skartací dokumentů.
     Dává vznik takové vyšetřovací komise smysl? Co by mohla vyšetřovat nad rámec policie nebo NKÚ? A osvědčily se v minulosti takovéto vyšetřovací komise? Budeme se na to ptát v 90´ČT24 - ptejte se i vy a dívejte se po 20 hodině!

     14. 9. 2023 na ČT24
     Stopáž83 minut

     Penze od ledna 2024: valorizace a novinky

     Všechny starobní, invalidní a pozůstalostní důchody se od ledna zvýší o 360 korun. Zvedne se solidární základní díl penze, zásluhová část neporoste. Průměrný starobní důchod by se tak v lednu měl dostat na 20 693 korun.
     Jaké další valorizace budou příští rok?
     Kdy je možné požádat o starobní důchod?
     A jaké jsou aktuální podmínky pro předčasnou penzi?

     13. 9. 2023 na ČT24
     Stopáž83 minut

     Přelomová novela zákoníku práce – co se změní?

     Pružnější pravidla pro DPP a lepší podmínky pro skloubení práce a rodinného života navrhují senátoři, a proto vrátili poslancům dlouho očekávanou novelu zákoníku práce.
     „Dohodáři“ by měli mít nárok například na příplatky za práci o víkendech, svátcích či v noci včetně náhradního volna. Novela také řeší náhrady za práci z domova.
     Úprava obsahuje i možnost dobrovolné práce přesčas ve zdravotnictví, proti které razantně vystupují mladí lékaři z ČLK.
     Přijetí novely zákoníku práce je ve skluzu, měla platit už minulý rok. Česku kvůli tomu hrozí ze strany EK komise pokuta.

     12. 9. 2023 na ČT24

     90’ ČT24 na sociálních sítích

     Napište nám