
Problémy českého zdravotnictví
Část: Vznik univerzitních nemocnic - soukromé nemocnice - rozhovor + Hyde Park
Obsah dílu
Host: Tomáš Zima
Části dílu























Přehled dílů

Nízké platy vysokoškolských učitelů: hrozí zánik humanitních oborů?
Vysokoškolští učitelé plánují stávkovat a protestovat proti nízkým platům. Dlouhodobě jich mnoho ze školství odchází. Hrozí zánik humanitních oborů, protože je nebude mít kdo učit? Proč jsou platy akademiků nízké? A proč jsou rozdíly v odměňování mezi jednotlivými obory? Ptejte se s námi hostů pondělní 90´ČT24.

90′ ČT24
Počasí — Stručný přehled témat — 21 tisíc žádostí o Novou zelenou úsporám Light — Změny ve stavebním spoření

Dostupnost lékařské péče v Česku
V Česku chybí praktičtí lékaři pro děti i dospělé. Jen VZP aktuálně hledá nové zdravotníky ve víc než sedmdesáti okresech. Včetně velkých měst. Důvodem jsou hlavně odchody do důchodů.
Ministerstvo zdravotnictví podporou lékařů – rezidentů chce nastartovat generační výměnu. Jde o začínající neatestované lékaře, kteří ordinují pod dohledem zkušených kolegů. Letos bych jich mělo do ordinací praktických lékařů nastoupit 150.

Stav ekonomiky, podpora Ukrajiny – klíčová témata Summitu EU
Čtvrteční 90´ČT24 bude sledovat dvoudenní Summit EU. Lídři budou jednat o podpoře zelené ekonomiky a konkurenceschopnosti průmyslu, který čelí americkým a čínským podnikům podporovaným státními subvencemi. Dále otevřou téma vojenské a finanční pomoci Ukrajině nebo aktuální otázky spojené s migrací. Ptejte se i vy.

Budoucnost České pošty
Jak by měla probíhat transformace České pošty? Základní parametry dnes projedná kabinet. Týkat by se měla nejen rušení stovek poboček a propouštění zaměstnanců, ale také rozdělení podniku na dva - státní a komerční. Ten státní by zajišťoval základní služby objednáváné státem a komerční pak balíkové služby a logistiku. Jaká je budoucnost České pošty? Jak transformace dopadne na zákazníky a kvalitu poskytovaných služeb? Ptejte se s námi hostů středeční 90´ČT24.

Nová zpráva o změnách klimatu
Mezivládní panel OSN dnes představí závěrečnou část zprávy o vědeckém poznání změny klimatu.
Oteplování planety i stoupání hladin oceánů zrychluje, posledních osm let bylo nejteplejších v historii záznamů a odtávání ledovců už nic nezastaví,
Lidské emise skleníkových plynů ohřály planetu zatím přibližně o 1,2 stupně Celsia ve srovnání s teplotami před průmyslovou revolucí. Navzdory proklamacím o snižování emisí je globální uvolňování oxidu uhličitého po pandemii covidu opět na rekordní úrovni.
Lze zpomalit klimatické změny?
A umíme se jim přizpůsobit?