Hudebník Anton Zhdanovich z Běloruska a cukrářka z Ukrajiny Ludmila Len v dokumentárním cyklu s podtitulem Kde žiju a proč. Připravili: M. Růžičková, K. K. Keteleš a G. Pavlovská

Obsah dílu

Přehrát vše

Ludmila Len je osobnost všestranných zájmů. Nejen, že interpretuje ukrajinskou hudbu se skupinou Korale, ale nedávno si s kamarádkou otevřela i kavárnu a cukrárnu. V ní se specializují na výrobu francouzských dezertů. Ludmila pochází z Ukrajiny a do Česka přijela v roce 1993 za svým dědečkem, který tady působil jako vysokoškolský profesor. Myslela si, že tu bude studovat, ale osud jí zamíchal karty jinak. Místo do školy musela nastoupit do práce, aby si vydělala peníze.

Anton Zhdanovich pochází z Běloruska a do Česka přijel na studia. Už na střední škole měl spoustu kamarádů, kteří sem přijeli studovat hudbu, a ti mu Prahu a AMU doporučili jako nejlepší variantu, pokud se chce právě hudbou zabývat. Poslechl je, a jak sám říká, nelituje. Věnuje se hře na perkusní nástroje už od útlého dětství. Po ukončení AMU dál pokračuje ve studiu, a to na Antverpské univerzitě v Belgii a brněnské JAMU, kde dodělává doktorantská studia. Kočovný život mezi Belgií a Českem mu opět rozšiřuje obzory, co se multikulturního dění v Evropě týče a jako perkusionista vystupuje s mnoha hudebními tělesy v Česku.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD
ŽánrDokument