Propagátor vietnamské kultury Long Tran a Irina Popova, baletka narozená v Samaře, v dokumentárním cyklu osudů těch, kteří žijí jinde, než jsou jejich kořeny. Připravily: M. Růžičková, G. Pavlovská a K. Řezníčková

Obsah dílu

Přehrát vše

Na svůj vietnamský původ je Long Tran Hoang velmi hrdý. Jeho snem je dosáhnout toho, aby se Češi víc dozvěděli o Vietnamu a naopak Vietnamci o Česku. Proto dnes se svojí přítelkyní propaguje vietnamskou kulturu v rámci festivalů i komornějších akcí pro veřejnost. Sám je jakýmsi mostem mezi oběma kulturami. U nás vystudoval architekturu, ale protože ho země jeho předků bytostně přitahuje, vyměnil zatím svoji profesi za spojování obou těchto světů.

Irina Popova pochází ze Samary, kde se učila i svým prvním baletním krůčkům. Protože jí ale Rusko nenabídlo role, po kterých toužila, odjela na konkurz do Moravského divadla v Olomouci. Rok tančila ve sboru a v roce 1993 se stala sólistkou baletu a tančila až do roku 2010, kdy ze zdravotních důvodů odstoupila a otevřela si baletní školu. Dodnes trénuje jak mladé adepty baletu, tak gymnasty a tanečníky, kteří baletní průpravu potřebují.

Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD
ŽánrDokument